Terazi Burcunda Yeni Ay 6 Ekim 2021

5 Ekim 2021

Terazi Burcunda Yeni Ay 6 Ekim 2021

TERAZİ BURCUNDA YENİ AY 6 Ekim 2021

Terazi Burcunda Yeni Ay, Selamlar canım arkadaşlarım, 6 Ekim Çarşamba Türkiye saatiyle 14:05’de Terazi burcunda bir Yeni Ay gerçekleşiyor. Etkisi yaklaşık 15 gün kadar sürecektir. Yeni ay, Ay ve Güneşin aynı pozisyonda olmasıdır. Yeni başlangıçlar enerjisi barındırır fakat ayın ışığı gözükmediği için yeni adımlar için 3 gün beklemeyi öneririm.
Yeni ay 13 derece Terazi burcunda olacağı için bu derece ve +/- 5 derece yakınlarında gezegen yerleşiminiz varsa daha fazla etki alabilirsiniz. Bu Yeni Ay, İkizler, Kova ve Terazi burçlarını daha fazla desteklerken, Koç, Yengeç, Oğlak burçları için zorlu dönüm noktaları söz konusu olacak.

Terazi Burcu İlişkileri

Terazi Burcu, ilişkiler, adalet, estetik, denge, güzellik, uyum ve sükûnet ile ilgilidir. Bu günlerde ilişkiler ile ilgili önemli gündemler karşınıza çıkacaktır. Özellikle toplumda tepki uyandıracak yeni ilişkilerin başladığını görebilirsiniz.
Yeni Ay’ın açılarına baktığımızda Yeni Ay’ın, Mars ile kavuşumda olduğunu görüyoruz. Bu süreçte öfke ile yeni işlere kalkışabiliriz. Pek çok kişinin hırs ve sinirle hareket ettiğini görebilirsiniz. Mantık dışı, dürtüsel tepkiler gösterebilirsiniz. Mars Terazi burcunda pek de rahat olmadığı bir konumda bu yüzden uzun süredir sineye çektiğiniz konularda öfke patlamaları yaşanabilir. Pasif agresif tepkiler vermeye yatkın olabilirsiniz. Özellikle ilişkilerde bunu daha fazla deneyimleyebilirsiniz.
Yeni Ay, Uranüs ile kaza açısı dediğimiz 150’lik açı yapmakta. Hem Mars ile kavuşumu hem Uranüs ile yaptığı bu açı kaza riskini vurgulamakta. Özellikle bu dönemde hızlı araç kullanmamanız ve dikkatli olmanızı rica ediyorum. Bu sadece trafik kazalarını değil aynı zamanda ev kazalarını da göstermekte. Ev içinde de dikkatli olmakta fayda var.
Yeni Ay, Kiron ile karşıt açı kurmakta. Bu günlerde ilişkilerde kırgınlıklar, kalp yaraları daha fazla görülebilir. Ağzınızdan çıkana, verdiğiniz tepkilere dikkat etmelisiniz. İlişkilerde kopma durumuna gelinebilir.
Yeni Ay yöneticisi Venüs ise Akrep burcunun son derecelerinde olduğu için ilişkilerde bazı bitişlerin olacağını göstermekte. Sadece ilişkiler değil anlaşmalar, ortaklıklar da sonlanabilir.

Yeni Ay ve Merkür Retrosu

Yeni Ay anında Merkür Retro hareketinde iken Jüpiter ile üçgen açı kurmakta. Bu eski ilişkileri tekrar gündeme getirebilir. İlişkiler sınavdan geçerken gelen eski ilişkiler mutluluktan çok sizi sınamak için gelebilir.
Yeni Ay, Algorab sabit yıldızı ile kavuşumda. Bu yıldız kazalar, fırtınalar, yalanlar ile ilgilidir. Yeni Ay’ın açılarını da göz önünde bulundurduğumuzda kaza haberlerini sık sık göreceğiz. Toplumda tanınan kişilerin büyük yalanları ortaya çıkabilir.
Yeni Ay, Türkiye’nin Doğum Haritasının 4.evinde gerçekleşmekte. Dünya Astrolojisinde, 4.ev ülke toprakları, sınırlar, tarım, gayrimenkuller ile ilgilidir.
Terazi burcu ise Dünya Astrolojisinde, Antlaşmalar, barış, dış ülkeler, insan ilişkileri ile ilgilidir.
Bu dönemde askeri hareketlilik artabilir, topraklarımızı korumak için harekete geçebiliriz. Umarım olmaz fakat şehit haberleri alabiliriz.
Barış içinde olduğumuz ülkeler ile sorunlar yaşayabiliriz. Daha önce yapılan anlaşmaların feshi gerçekleşebilir.

Önemli Astrolojik Olaylar, Terazi
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.