İçindeki Şifacıyı Çıkar! – Merkür Retrosu, Balık Yeniayı, Uranüs Boğa Burcunda

5 Mart 2019

İçindeki Şifacıyı Çıkar! – Merkür Retrosu, Balık Yeniayı, Uranüs Boğa Burcunda

Zaman zaman günlük rutin işlerimize kendimizi o kadar çok kaptırırız ki insan olduğumuzu, maneviyatımızı, duygularımızı, hislerimizi ve yeteneklerimizi göz ardı ederiz. Her şeye yetişmek isteriz, sanki biz olmasak dünya dönmeyecekmiş gibi… Sonra birden bir şey olur. Sistem kendini kapatır. Her şeye yetişmemiz gereken tam o anda hastalanırız. Başımıza bir şey gelir. Belki bir kayıp, belki bir kaza. Orda durur düşünürüz işte. Ben ne yapıyorum? Gerçekten ne için yaşıyorum? Ben olmasam da işler yürüyor mu? Yoksa ben kendimi değerli hissetmek için mi sürekli başıma yeni işler çıkarıyorum? Günde 20 tane iş yapınca mı tatmin oluyorum? O zaman mı kendimi değerli hissediyorum? Kendimi değerli hissetmem için başkalarının onayına mı ihtiyacım var? Krizden mi besleniyorum?

Önyargılarım yüzünden selam bile vermediğim insanlar var ama biliyorum ki bugün bir doğal afet olsa ben ona yardım ederken, o bana yardım ederken koşulsuz edeceğiz. “Ay ben bunu sevmiyorum ya bırakayım ölsün” demeyeceğiz. İşte tam o anda insan olduğumuzu hatırlayacağız. Şimdi burada önemli bir handikap var. İster önyargı deyin, ister toplum baskısı deyin, ister ego deyin, işin içine mantık girdiği anda biz insan olduğumuzu unutuyoruz.

Şimdi bu süreç öyle bir süreç ki Merkür Balık burcunda retro, hem zararda hem düşüşte yani en zorlandığı yerde. Uranüs Boğa’da kişisel depremlerimizi yaratmaya geliyor, şifacı yeniay ise “e hadi artık ama uyan” diyor. Burada şifacı şifacı derken elinden yeşil ışık saçmandan bahsetmiyorum. Bir güler yüzün bile bir başkasına şifa aslında. Hayvanlardaki koşulsuz sevgiyi öğrendiğimiz zaman insan olduğumuzu tekrar hatırlayacağız. Bu dönem bize diyor ki sen duygularını, hissiyatını, başkaları için yapabileceğin en ufak iyilikleri mi tercih ediyorsun, yoksa ille de mantığım ille de değerlerim  ille de egom mu diyorsun? Uranüs Boğa’da evet deprem olacak. Bu ya senin insan olduğunu hatırladığın kişisel depremin, devrimin olacak ya da sen o zekanla dünyaları yönetmeye çalışırken ben öyle depremlerle geleceğim ki beğenmediğin insanlara sesimi duyan var mı diye bağıracaksın şeklinde olacak…

 

Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.