Satürn Kova Burcunda – Yeni Bir Çağ Başlıyor (Mart 2020 – Mart 2023)

23 Mart 2020

Satürn Kova Burcunda – Yeni Bir Çağ Başlıyor (Mart 2020 – Mart 2023)

Selamlar,
Öncelikle size biraz Satürn’den bahsetmek istiyorum.
Yunan mitolojisinde Kronos, Roma mitolojisinde ise Satürn olarak geçmektedir. Gaia ve Uranos’un oğludur ve Titanlar soyundandır. Uranos çok kollu çocuklardan iğrenir ve onları Gaia’nın karanlıklarına gömer. Buna sinirlenen Gaia çocuklarından intikam almasını ister ve Kronos bir tırpanla Uranos’un hayalarını keser.
Bu kaosu temsil eden Uranüs’le düzeni temsil eden Satürn’ün hikayesidir ve ikisi de Kova burcunun yöneticisidir.
Gel gelelim ki Kronos babasına yaptığının bilincinde olduğu için bütün çocuklarını yutar ancak Zeus ondan kaçırılır, ilerleyen zaman da Zeus babasını yenerek onu ölüler dünyasının daha derini olan Tartaros’a atar. Dolayısıyla Satürn tam olarak bize karmayı yani ektiğini biçmeyi anlatır.
Satürn Oğlak ve Kova burcunu yönetir. Terazi burcunda yücelir. Yengeç ve Aslan burcunda zarardadır. Koç burcunda düşüştedir. Yani Satürn düzeni ve sistemi sever. İdealleri yerine getirmeyi sever. Adaleti sağlar, düzeni korur. Duygulara ve laubaliliğe yer yoktur. Ani ve çabuk hareket etmek yerine emin adımlar atar.
Satürn 22 Mart tarihinden itibaren 2 Temmuz 2020 tarihine kadar Kova burcunda transit edecek. Sonra Oğlak burcuna hesapları kapatmak üzere geri dönecek ve 17 Aralık 2020 tarihi itibariyle artık 7 Mart 2023’e kadar Kova burcundaki transitine başlayacak.
Satürn sınırları ve had bilmeyi temsil eder. Kişi, kendi haddini bildiği takdirde özgürleşecektir. Çünkü nasıl bir filden ağaca tırmanmasını bekleyemezseniz potansiyeliniz olmayan şey için de çabalamamalısınızdır. Dolayısıyla haddimizi bilmediğimizde aslında kendimizi daha fazla sıkıntıya sokan kendimizden başkası da değildir. Ancak potansiyelimizi bildiğimizde, sınırlarımızı bildiğimizde en iyisine ulaşmak için sebat eder ve çalışırsak Satürn bizi destekler. Bu süreçte bizim için en önemli konulardan biri sorumluluklarımızı bilmek ve bunların üstesinden gelmeyi öğrenmek olacaktır.
Kova su taşıyıcıdır. Yani bilgiyi taşıyandır. Su bilinçdışını temsil eder. Dolayısıyla Kova bilinçdışındaki konuları bilince taşır. Toplumsal hafızayı bilir. Soyut kavramları somuta çevirendir.
Kova Satürn’den dolayı gelenekselken, Uranüs’den dolayı marjinal ve yenilikçidir. Dolayısıyla anlaşılması zordur. Düzene kaos, kaosa düzen getirir. Sürekli bir çatışma içindedir. Her zaman hem en aktivist olan da hem en anarşist olan da hem en hümanist olan da o dur. Uçlarda yaşar, dengesizliğin dengesiyle, düzensizliğin düzeniyle tatmin olur.
Kova’da özgürlük ön plandadır. Ancak buradaki özgürlük bireysellikten ziyade toplumsaldır. Toplumsal sınırlar kalkıyor. Artık ben sen kavgası bitiyor. Her şey yeniden yapılanıyor. Ataerkillikten eşitliğe geçiyoruz. Bu süreçte kadın hakları artık daha fazla gündemimizde olacak ancak bu da kadın hakları değil insan hakları olarak gündemimizde olacak. Dünyadaki tek canlının insan olmadığını fark edip, tüm canlıların yaşam hakkına saygı duymayı öğreneceğiz. Öğrenemeyenler de elenecek.
Kova egoyu toplum için geride bırakmaktır. Fakat burada duygu ve hissiyata yer yoktur. Burada herkes için en doğru neyse o vardır. Soğuk ve hem toplum için bir şeyler yapmak isterken hem de toplumda kopuk ve yalnızdır.
Satürn Kova burcunda temkinli ve akıllı ilerler. Korku ve panikle hareket ettiğinizde Kova’nın anarşizmi en çok size zarar verir çünkü Kova kolektif bilinç demektir. Kova da benlik bilinci ancak toplumla beraber hareket ettiğinde ortaya çıkar.
Satürn’ün haritamızdaki konumu düzen ve disiplin sağladığımız konuları temsil eder. Eğer disiplinli olursak maksimum faydayı sağlarken eğer disiplinsizce hareket edersek en büyük sınavları da orada veririz. Satürn engeller demektir ve negatif manasında ise kişinin kendine engel koymasını da temsil etmektedir. Dolayısıyla Satürn Kova burcundayken bizi sınırlayacak mı yoksa özgürleştirecek mi bu kişinin kendi iradesindedir.
Bilginin şekli değişiyor. Doğru bildiklerinizin değişiyor. Kova frekanslar demektir. Frekanslarınız yeniden yapılanıyor. Unutmayın ki güçlü olan hayatta kalır. Frekansınız ne kadar yüksek? Ne kadar negatif enerjide kalıyorsunuz? Kimler size enerji vampirliği yapıp enerjinizi düşürüyor. Artık bu insanlardan özgürleşme vaktindeyiz.
Artık insanlar kendilerindeki etkinin başkalarını nasıl etkilediğinin çok daha farkında. Bahsettiğim etki kelebek etkisi gibi, Çin’deki bir kişi bütün dünyayı değiştirdiyse Satürn Kovadayken sen kendini değiştirip toplumu değiştirecek misin? En önemli sınavlarından biri bu.
Artık birlik bilinci vakti.
Ütopik düşünce ve isteklerin sınırlandırılacağı bir sürece girdik. Kova haklar sağlanmadığında isyan eder, anarşisttir. Bu süreçte özgürlük savaşları yaşanacaktır ancak bu savaşlar daha çok fikirsel bazda olacaktır.
Satürn korkudur. Bu süreçte özgürlüğünüzle ilgili konularda korkular yaşayabilirsiniz. Korkuyu yenmek için önce durumu kabul etmelisiniz. Büyük resmi görmelisiniz. Unutmayın ki her şerde bir hayır vardır. Sistem değişiyor. Yeni bir çağ başlıyor, artık birçok şeyin sonu geliyor. Bu seneki seminerlerimin hepsine Anka kuşuyla başladım. Dünya yeniden doğuyor. Evet doğum her doğum gibi sancılı ancak Kova çağı artık egodan kurtulup toplum bilincinde olma, birlik ve hiçlik bilincinde olmayı bize öğretiyor. Artık kapitalist sistem çöküyor. Para ve otorite değişiyor. Gücünü gösteren değil, hizmet eden, yardım eden, kendi egosunu başkası için yok sayabilenlerin çağı başlıyor.

 

Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.
2 Comments
  1. Muhteşemsiniz?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.