Oğlak Burcunda Dolunay

12 Temmuz 2022

Oğlak Burcunda Dolunay

Oğlak Burcunda Dolunay,
Selamlar canım arkadaşlarım,
13 Temmuz 2022 tarihinde Türkiye saatine göre 21:37’de Oğlak burcunun 21 derecesinde Dolunay gerçekleşecek.
Oğlak anlamı itibariyle iş hayatı, sorumluluklar, inşa etme, organize etme, sistem kurmayla ilgilidir. Dolunay’lar ise yapılan işlerin ortaya çıktığı fakat gergin enerjilerdir. Oğlak yalnızlığı ve melankoliyi de temsil ettiğinden dolayı duygularımızla sorumluluklarımız arasında seçim yapmak zorunda kalabiliriz. Özellikle de Plüton’la kavuşumda olması bu süreçte değişmek zorunda olduğumuzu ifade eder. Neptün’ün sextil açıda olması da eğer irade kullanırsak hayal ettiğimiz projelerde başarı sağlayabileceğimizi göstermektedir ancak bunun için değişimin gerekliliği unutulmamalıdır. Kuzey Ay Düğümü ile kavuşuma giden Uranüs’ün Dolunay’a uyumlu açısı önümüzde uzun vadede işimize yarayacak fırsatları da yakalayabileceğimize dikkat çekiyor. Bu süreçte özellikle maddi konularla ilgili daha evvel yapmadığınız yatırım fırsatlarını yakalayabilirsiniz. Merkür Uranüs uyumlu açısı da özellikle ticaretle ilgili konularda ve yeni anlaşmalarda da fırsatlar yakalayabileceğimizi de bir kez daha vurguluyor. Fakat Dolunay’ın dispozitörü Retro Satürn’ün Uranüs karesi hala hissedilirken, kendi geleceğimizle ilgili sorumlulukları almazsak da hayatımızda aksilikler yaşanabileceğinin bir göstergesidir. Venüs Satürn uyumlu açısı ise uzun vadede ilişkiler ve maddi konularla bir şansımız olduğunu göstermektedir. Bir tarafta fırsatlar, bir tarafta sorumluluklar varken Dolunay’a Kiron karesi cesaret göstermekle ilgili sıkıntılar yaşayabileceğimize de dikkat çekiyor. Dolunay’ın yücelme yöneticisi Mars’ın açısız olması enerjimizi nereye harcayacağımızı da tam olarak kestiremeyeceğimizi göstermektedir.
Dolunay Dheneb sabit yıldızıyla kavuşum halinde olacak. Bu sabit yıldız komutanları, CEO’ları, yöneticileri temsil eder. Yalnız sonu hüsrandır. Güneş’in de Castor’la kavuşumda. Castor Pollux’un ölümlü ikizi anlamına gelir. Dolunay’da bu kadar Jenerasyon gezegenleri hakimken bir yönetici, kumandan ya da ülke başkanının vefatı veya itibar kaybından söz edebiliriz. Coğrafi astrolojiye göre baktığımda da Hindistan, Bangladeş bu dolunaydan daha fazla etkilenecek gibi gözükmektedir.
Türkiye haritasını incelediğimde de askeri hareketlilik gündemimizde olacak gibi gözükmektedir. Yunanistan’la olan ilişkilerimizde 20 Temmuz’dan sonrası çok önemliyken özellikle 24 -26 Temmuz dönemi çok fazlasıyla dikkat çekmekte.
Toparlamak gerekirse gündem daha çok yöneticilerle ilgili olacak ve global bazlı büyük değişimler söz konusu olacak. İtibar kaybedenler de olduğu gibi para piyasaları da oldukça dikkat çekici olacak.
Umarım hepimiz için hayırlı olur.
Tuğba Karadayı.

Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.