Kova Burcunda Dolunay ( 22 Ağustos 2021 )

21 Ağustos 2021

Kova Burcunda Dolunay ( 22 Ağustos 2021 )

Kova Burcunda Mavi Dolunay

22 Ağustos Pazar günü Türkiye saatine göre 15:01’de Kova burcunda bir Dolunay gerçekleşecek. Etkisi yaklaşık olarak 15 gün sürecektir. Bir sene boyunca her burcun bir Dolunay yapması normal karşılanırken, bu sene Kova burcunda 2.kez Dolunay yaşayacağız. Dolayısıyla Mavi Dolunay denmesinin sebebi budur.

Bu dolunay aslında Şubat ayında başlanan her türlü plan ve projenin ortaya çıkacağı bir döneme işaret eder. Dolayısıyla Şubat ayında her ne yaşadıysanız bu dolunayda bu olaylarla ilgili gelişmeler yaşamanız oldukça muhtemel gözükmektedir.

Öncelikli olarak size dolunaydan bahsetmek istiyorum. Dolunay bildiğiniz gibi Ay ve Güneş’in karşıt açı oluşturmasıyla gerçekleşir. Yani dişil ve eril, bilinçaltı ve bilinçli davranışlar, duygular ve mantık karşı karşıya gelir. Dolayısıyla burada aslında bir karşıtlık, bir mücadele ve bir çatışma söz konusudur. Fakat dolunayda bildiğiniz gibi Ay tamamen ortaya çıktığı için yapılan olayların ortaya çıkması, gizli saklı bir şeyin kalmaması anlamına da gelir.

Bu dolunay Kova burcunun 29. Derecesinde olacağı için özellikle bu derecelerde (+/- 5 Derece) bir gezegeniniz varsa daha fazla etkisi altına girebilirsiniz. 29 derece, tamamlanmalar, bitişler ile ilgilidir. Dolunay yapısı gereği zaten bitişler ile ilgili iken bu derecede olması artık karmik tamamlanmaların da yaşanacağını göstermektedir. Son dereceler krizli çalışabilir. Bu bitişler kolayca değil daha zor gerçekleşebilir. Bu Dolunay ile bitirmek istediğiniz ama bitirmeye cesaretiniz olmayan ne var bunu görecek ve artık nihayete erdireceksiniz. Bunu yapamayanlar dış etkiler ile mecbur kaldıklarını görecekler.

Ayrıca İkizler, Terazi ve Kova burçları tamamlanmalar yaşayıp farklı konulara geçerken, Boğa, Aslan ve Akrep burçları kontrollerini sağlamakta güçlük yaşayabilirler.

Astrolojide Kova Burcu, gruplar, kalabalıklar, sosyal çevre, teknoloji, havacılık, uçaklar, gelecek planları, isyanlar, insan hakları, hümanizm ile ilgilidir.

Dolunay Haritasını incelediğimizde, Ay’ın Jüpiter ile kavuştuğunu görmekteyiz. Normal şartlarda bu görünüm olumlu yorumlanırken bu Dolunay oluşan olayların çok fazla abartılacağını gösterir. Özellikle toplumsal olayları anlatan Kova burcunda gerçekleşen bu Dolunay, isyanları, halk hareketlerini arttırabilir. Kişisel bazda olumlu etkiler alıyorsanız, 1 aydır uğraştığınız, çözemediğiniz konuları artık çözebilir ve bu konuları kapatabilirsiniz.

Dolunay anında, Merkür ve Mars kavuşumu Neptün ile karşıt açı kurmakta. Bu dönemde kimin ne dediğini, ne yaptığını iyi inceleyin kandırılma ihtimaliniz var. Özellikle birileri size agresif bir şekilde abartılı tepkiler veriyorsa sizden bir şeyler saklıyor olabilir. Bu dönemde görünmez kazalara dikkat!

 

Dolunay’a etki eden yıldızlara baktığımızda, Güneş’in Regulus sabit yıldızı ile kavuştuğunu görmekteyiz. Regulus, 4 kraliyet yıldızından biridir ve çok önemlidir. Ün ve şöhret ile ilgilidir. Kralları temsil eder. Bu dönemde ünlü, başarılı kişilerin kin ve nefret ile hareket ettiğinde nasıl yıkımlar yaşadığını göreceğiz.

Genel olarak neler deneyimleyebiliriz diye toparlayacak olursam,

Devlet büyükleriyle ilgili problemler, grupların çatışması,

Deniz kazaları,

Aşılarla ilgili problemler,

Pandemide vaka artışları,

Kitlesel iletişimde büyük krizler, kaotik durumlar,

Elektrikle ilgili problemler,

Yıldırımlar, hava ile ilgili abartılı olaylar

Uçaklar ile ilgili problemler

Büyük kitlesel olaylar

İdeolojiler sebepli gruplar arası çatışmalar dünya genelinde gündemimizde olabilir.

Dolunayı, Türkiye’nin Doğum Haritasında incelediğimizde 9.evde gerçekleştiğini görmekteyiz. Dünya astrolojisinde 9.ev, yolculuklar, ticaret, uluslararası konular, yabancılar, mülteciler, üniversiteler, akademisyenler, havayolları ile ilgilidir.

Kova burcu ise Dünya Astrolojisinde, insan hakları, isyanlar, parlamento, havacılık, buluşlar ile ilgilidir.

Dolunay, Türkiye’nin haritasındaki Ay ile üçgen açı kurmakta. Halkın kendi içinde birlik ve beraberlik içinde olduğu olaylar gündeme gelebilir.  Halk kendi hakkını savunmak isteyecektir.

Dolunay esnasında ki Venüs ise Türkiye haritasındaki Mars ile kavuşum yapmaktadır. Bu dönemde kadınların askeri güçlere destek verdiğini görebilir ve şaşırabiliriz. Kadınlar ile ilgili önemli gündemler gelişecektir. Bir kadın liderin cesaret ile öne çıktığını da görebiliriz.

Özellikle de Türkiye haritasının progress haritasındaki haklı temsil eden Ay’ı Kova burcunda ve transit Satürn’ün etkisi altında. Bu deneyimi 8. Evde yaşadığımız için ise halkın baskı altında isyanını deneyimleyebiliriz. Özellikle Kova burcunun temsil ettiği doğal afetler ve kitlesel iletişim konuları ile ilgili yaşanabilecek problemler, ekonomik olarak halkı zorlayacağı için provokasyona gelmememiz gereken, çok dikkatli olmamız gereken bir sürecin içinden geçiyoruz. Aynı zamanda bir devlet büyüğünün de şok edici bir şekilde ölümü gündeme gelebilir.

Sevgilerimle

Tuğba Karadayı Ulusoy

 

 

Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.