Kuzey Ay Düğümü İkizler Güney Ay Düğümü Yay Burcunda

4 Mayıs 2020

Kuzey Ay Düğümü İkizler Güney Ay Düğümü Yay Burcunda

Yepyeni bir döneme hazır mısınız?

Ay Düğümleri 5 Mayıs 2020 tarihinde burç değiştirerek İkizler ve Yay burçlarında transit edecek ve 18 Ocak 2022 tarihine kadar da burada seyahatine devam edecek. Burada önemli bir not bazı astrologlar true node bazı astrologlar mean node kullanır. True node gerçek değerleri gösterirken, mean node ortalama değerleri gösterdiği için bazı yazılarda 5 Haziran’da burç değiştiriyor olarak görebilirsiniz, burada astroloğun kullandığı metot önemlidir.

6 Kasım 2018’den itibaren Yengeç Oğlak burçlarını deneyimledik ve bu süreçte ailemizi, duygularımızı, aidiyet ihtiyacımızı keşfederek, bağımlısı olduğumuz sistemleri yıkmak zorunda kaldık.

Ay düğümleri bizim hayatımızda bildiğimiz ve kendimizi geliştirmemiz gereken konuları anlatmaktadır. Güney Ay Düğümünüz hangi burçtaysa o konular hakkında donanımlı gelmişsinizdir. Ancak kişinin gelişimi açısından bildiğinde kalmak yerine bilmediklerini deneyimlemesi ve keşfetmesi gerekmektedir. Zaten biz bunu yapamadığımızda da sistem bizi buraya zorunlu hale getiriyor ve hayatımızda önemli kadersel dönüşümler yaşamak zorunda kalıyoruz. Bu süreçte ait olduklarımızı komple bırakırsak da sudan çıkmış balığa dönme riskimiz oldukça kuvvetli. Çünkü gelişim adım adım tamamlanır. Nasıl bir çocuğa ilkokulda integral öğretemezseniz, adım adım onu o seviyeye getirirseniz, Güney Ay Düğümüzü bıraktığınız anda da kendinizi büyük bir boşlukta hissedebilirsiniz. Önemli olan sahip olduklarınızla yeni deneyimler yaşayacak cesareti gösterebilmeniz gerektiğidir.

Peki biz bu süreçte neler deneyimleyip nelerle sınanacağız?

Kuzey Ay Düğümü İkizler’in motivasyonu neşeli olmaktır. Ancak kendi haklılığından emin olma riski vardır Kuzey Ay düğümü İkizlerin en önemli sınavı da bunu çözmektedir. Dolayısıyla bu süreçte haklılığımızı ispatlamak yerine karşımızdakini anlayacak hoşgörüye sahip olmalı ve olayları neşeyle karşılamalıyız.

Kuzey Ay Düğümü İkizler’in tuzaklarından biri karşısındakini sürekli ikna etme ihtiyacıdır. Bu süreçte insanları ikna etmeye çalışmamamız gerekmektedir çünkü insanların dinlenilmeye de ihtiyacı vardır. Sürekli olarak birilerini ikna etmeye çalışırsak burada bazı tıkanıklıklar yaşayabiliriz. İnsanları dinledikçe kendi bakış açımızı daha iyi geliştirebiliriz. Ayrıca insanlar kendisini anlayan insanları daha çok takdir eder. Sürekli konuşmak ve karşı tarafı anlamaya çalışmamak insanlar üzerindeki itibarımızı daha kötü etkileyebilir.

İletişim tek taraflı olamayacağından burada karşı tarafın onayını alıp iyi bir dinleyici olup, karşı tarafın takdirini alabiliriz. Çünkü hepimiz için bizi anlayan birinin önemi tartışılmazdır, bunun tersi durum da sürekli konuşan ve dinlemeyen birinden herkes sıkılır ve tek taraflı bir diyalog olduğu için ilgi kalmaz.

Oğlak Burcu, dağdaki keçidir, Yay burcu da onun yansımasıdır. (Antiscia). Dolayısıyla burada bir yalnız kalma özgür olma isteği olabilir ancak bunu yapmayıp insanlarla iletişimde kalması gereklidir. Bu dönem kendimizi geliştirmek için insanlarla iletişim kurmayacağım, kendimi kitaplardan geliştireceğim demek yanlış bir stratejidir. Çünkü bu süreçte en büyük kaynak, en büyük kitap insanlardır. Bu süreç başkalarını anlama zamanı, dinlemeyi öğrenme zamanıdır.

İkizler burcu deyince aklımıza genel olarak ilk başta gıybet gelir. Aslında gıybet olumlu anlamda bakıldığında başkaları hakkında bilgi edinmektir. Dolayısıyla Kuzey Ay Düğümü İkizlerdeyse sadece kendinden bahsetmek yerine başkalarının hayatını öğrenmek ve onları anlamaya çalışmak çok önemlidir. Fakat buradaki bir diğer önemli husus ise üsluptur. Fikirden ziyade, fikrimizi karşı tarafa iletirken kullandığımız üslubun önemli olduğu bir zaman diliminden geçiyoruz. Başkalarının da bilgilerine ve zekasına güvenirim dememiz gereken zamanlardır. Ego, fanatizm ve ben bilirimle ve kibirle sınanacağımız zamanlardır.

Jüpiter, 14 Mayıs’tan 13 Eylül’e kadar Yay burcunun yansıması olan (Antiscia) Oğlak burcunda retro olduğu için sınavımız aslında iki katı olacak gibi gözüküyor. İletişimde sabrı ve insanların sorunlarını gerçekten dinlemeyi öğreneceğiz. Çok bilmişlik, sadece karşımızdaki kişiyi kaybettirmekle kalmayacak, bu süreçte eğer bu tuzaklara düşersek kendimiz de kaybedeceğiz. Ben bilirim demek karşı taraftan öğreneceklerimize engel olur. Bilginin kimden geleceğini gözden kaçırabileceğimiz zamanlardır, uyanık olmalıyız çünkü evren başka insanlar vasıtasıyla bizimle konuşuyor. Kesinlikle ön yargılarımızla hareket etmemeliyiz.

Bu süreçte insanlara pratik fayda sağlamalıyız, onlara yardımcı olmalıyız çünkü Kuzey Ay Düğümü İkizlerin misyonu bilgiyi arayan kişiye yardımcı olmaktır. Zaten Güney Ay Düğümü Yay, biliyordur, geçmişten bilgiyi getirmiştir. Dolayısıyla bilgiyi getirdiği için bu bilgiye sahiptir, yapması gerekense bununla insanlara pratik fayda sağlamaktır. Farkında olmadan verdiğimiz bir bilgi, bir insanın hayatında büyük açılımlar yapabilir. Fakat bunu yapabilmesi için karşısındakini gerçekten anlaması gereklidir. Kendi sunduğun fayda kendi hayatında da seni başarıya götürecektir. Farkında olmadan çözüm üretmesine sebebiyet verirsen aslında kendi hayatında da bir çözüme sebebiyet verebilirsin.

Kuzey Ay Düğümü İkizler döneminde her zaman haklı olmak zorunda olmadığımızı öğrenmek zorunda kalacağız. Bu dönem soruna tek bir bakış açısı ile yaklaşmamalı iletişimde kendi sorunlarımızı da iletmeliyiz. Ben sadece karşımdakini dinlemeliyim şeklinde de değil, sen haklısın ama olayın bir de bu tarafı var, evet senin problemini anlıyorum (tabi burada karşı tarafı gerçekten anlamalıyız) ama benim bakış açımdan da bu böyle diyebilmeliyiz. Madalyonun iki yüzünü de gösterebilmeliyiz ve asıl bunu yaparsak bu ilişkiye ahenk getirebiliriz.

Toparlamak gerekirse,

  • Bu süreçte uzun uzun iletişim kurmak yerine, hemen hızlı bir şekilde bilgi paylaşımı yapmalıyız.
  • Sosyal medyada kendimizi çok daha rahat ifade edebiliriz. Fazlasıyla sosyal medya kullanımımızda aktifleşebiliriz.
  • Medya kullanımında hayatımızda değişiklikler olabilir.
  • Reklam ve halkla ilişkiler çalışmaları daha fazla gündemde olabilir.
  • Artık herkesin kendisinin marka olduğu bir sürecin içindeyiz.
  • En önemlisi ise kolay anlaşılır olmak olacaktır.
  • Ben bilirim, kimseye ihtiyacım yok, kibir ve fanatizm ise en büyük sınavlarımız olacaktır.

Sevgilerimle,
Tuğba Karadayı Ulusoy
ASA Dip. ISAR Cap.

Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.
6 Comments
  1. Harika ve olabildiğince sade anlaşılabilir şekilde anlatmışsınız bayıldım ya.Okuyunca çok mutlu etti beni güzel haber veren sizlere güzel haberler gelsin her daim…

  2. Harika bir anlatım olmuş tuğba hocam.. emeğinize yüreğinize sağlık…

  3. Çok net ve anlaşılır bir şekilde yazmışsınız emeğinize sağlık Allah’ım aklimuzdan cikartmasin inşallah ?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.