Jüpiter Kova Burcunda

18 Aralık 2020

Jüpiter Kova Burcunda

 

Selamlar canım arkadaşlarım,

Bu yazımda size dünya astrolojisinde Jüpiter’in Kova burcuna geçişinin dünya üzerindeki etkisinden bahsedeceğim. Jüpiter’in Kova burcunda 18 Aralık 2020 tarihinde saat 16:07’de transitine başlayacak ve 14 Mayıs 2021 tarihinde Balık burcuna geçene kadar da Kova burcunda transit edecek. Daha sonra retro hareketiyle birlikte 28 Temmuz 2021 tarihinde tekrar Kova burcuna girecek ve 29 Aralık 2021 tarihine kadar da Kova burcunda seyahat edecek.

Kova burcu dünya astrolojisinde kalabalıkları, kitle iletişimini, bağımsızlığı, karşı konulamayan doğa olaylarını, sürü psikolojisini, çeteleri, tarikatları, azınlıkları, kalabalık grupları temsil eder. Kova burcunun antisciası ise Akrep burcudur ve bu durum bize toplumun tabusal konularını anlatmaktadır. Bu süreçte toplumun birlik olup, bir şeyleri değiştirmesinden bahsedebiliriz. Birlik bilincinin oluşturduğu değişimler söz konusu olabilir, bu değişimler kanlı ve acı verici de olabilir maalesef dolayısıyla bu noktada devrimlerden de bahsedebiliriz. Kova burcu kitle iletişimini temsil ettiği için bu süreçte toplumun değişmesiyle ilgili sürekli medyada oldukça çarpıcı yayınlar olacaktır ki özellikle sosyal medyanın fazlasıyla aktif olacağı bir döneme giriyoruz. Artık medya tamamen kişisel mecramız olacaktır ancak bu süreçte Satürn’de Kova burcunda olacağı için bu noktada kısıtlamalar da gündeme gelecektir. Topluma aykırı olan konularda istenen haklar, aşkınlıklar, arka planda toplumu ilgilendiren işler, mafyalar, tarikatlar, aykırı gruplar, saadet zincirleri, gündeme gelebilir. Kitle psikolojisinden dolayı insanlar özgür olduklarını zannederken aslında gruplara bağımlı olacaklardır. Grup olanın sözünün geçeceği dönemlerden geçerken bir gruba dahil olmayanların dışlanabileceğinden söz edebiliriz.

Jüpiter inançları, uçakları, seyahatleri, dini konuları da temsil etmektedir. Dolayısıyla bu süreçte inanç bazlı kitlesel krizler gündeme gelebilir. Tarikatlarla ilgili kitlesel krizler söz konusu olabilir.

Jüpiter, 21 Aralık 2020 tarihinde Satürn ile kavuşacak: Bu süreçte toplumsal baskılar sonuçlu isyanlar ortaya çıkabilir. Kaos artabilir. Toplumun üzerindeki baskı artışı sebebiyle kitlesel hareketler, krizlere sebebiyet verebilir. İnsanlarda özgürlük arayışı başlayabilir. Azınlıklara yapılan baskılar sebepli yeni yapılanmalar oluşabilir. Yeni ülkeler, yapılanmalar kurulabilir. Dini yapılanmalarda reformlar söz konusu olabilir. Bir araya gelmez dediğimiz gruplar bir araya gelebilir. Yaşanılan zorluklar insanları bir araya getirebilir. Teknolojik yeni keşifler bulunabilir. İnsanları birbirine bağlayacak yeni mecralar oluşabilir. Sanal zeka ile ilgili gelişmeler yaşanabilir. Örgütler oldukça fazla gündemde olacaktır. Bu kavuşum bize dünya genelinde tabuların yıkılması, vergi sistemlerinin değişmesi, kitlesel dönüşümler olacağını ve ekonominin değişeceğini göstermektedir.

18 Ocak 2021 tarihinde Uranüs ile kare açı yapacak: Mantıksızlığın, hataların ve çılgınlıkların abartılması gündemde olacaktır. Uçak kazalarında artışlar yaşanabilir. Marjinal dinlerin ortaya çıkabilir. Ani, beklenmedik toplumsal olaylar, kolektifi ilgilendiren konularda dini liderlerin marjinal tavırları ile kitleleri peşinden sürüklemesi ve yobazlaşma konuları söz konusu olacaktır. İnanç sistemlerinin yıkılıp ekonomik dengesizlikten (Uranüs Boğa) doğan kitlesel çatışmalar yaşanacaktır. Ekonomik belirsizliğin kitleler üzerindeki abartılmış tavırlarını görebiliriz ayrıca öngörülemez doğa olaylarında (deprem, tsunami, seller, yanardağ patlamaları)  artışlar yaşanabilir.

Jüpiter 14 Mayıs 2021 tarihinde Balık burcuna geçecek sonrasında 20 Haziran’da retro hareketine başlayacak ve 28 Temmuz’da Kova burcuna geri dönecek.18 Ekim’de düz hareketine başlayacak: Bu zaman zarfında retro Kova burcundayken bu olayların üzerinden tekrar geçecek. Geri dönüş sırasında gündem tekrar gündeme gelecek, halledilmeyen konular halledilecek.

Jüpiter’in Kova burcuna geçtiği ve dünyanın 0 noktasından çıkartılan haritada ise;

Jüpiter Kova Burcunda 1

Yükselen Burç Koç burcu için Yangınlar, saldırılar, mücadeleler, siyasi kurbanlar, öncüler, bağımsızlık konular oldukça fazla gündemde olabilir. Yöneticisi Mars aynı zamanda 8. Evi de yönettiği için aynı zamanda dünya genelinde hayatta kalma konuları, tabular, krizler de gündemde olabilir. Jüpiter 10. Evde iktidar figürlerini anlatan yerde ve haritada 9. Ve 12. Evin yöneticisi yani ordular, din konuları, kolektif bilinç, şifahaneler, gizli gruplar da gündemde olacaktır. Jüpiter’in Satürn’le açısı zaten kolektifi ilgilendiren baskı ve isyanları da göstermektedir. Bu süreçte devlet adamlarına suikastler, dini liderlerin vefatı da yaşayabileceğimiz olayları göstermektedir.

Jüpiter’in hattının aşağıdaki gri çizgilerde bulabilirsiniz, ayrıca Jüpiter MC hattı ise bu olayların en güçlü olacağı yerleri göstermektedir. Dolayısıyla bu süreçten en fazla etkilenecek ülkeler ise Danimarka, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Libya, Kongo, Angola olacaktır.

 

TUĞBA KARADAYI ULUSOY

Astrolog, ASA Dip. ISAR Cap. ISAR Mem.

Tuğba Karadayı

Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.