İçimizi Yakan Fil ve Yavrusu (Astrolojik Bakış) #ElephantDeath

5 Haziran 2020

İçimizi Yakan Fil ve Yavrusu (Astrolojik Bakış) #ElephantDeath

Çok üzgünüm…
Sessiz çığlıklarım var.
Bir astrolog olarak büyük resmi görmeye çalışıyorum.
İçim yana yana bu yazıyı yazıyorum çünkü neden bu olayları yaşıyoruz, sembolizm bize ne anlatmaya çalışıyor diye her zaman astrolojiyi kullanıyorum.
Şimdi astrolojide nasıl çalışıyorum, neyin anlamı ne ve durum bize ne anlatacak bunları elimden geldiğince ifade etmeye çalışacağım.
Şu an gündemin en önemli konusu Ay tutulması ve yaşadığımız aslında Ay tutulmasıyla ilgili.
Olay Hindistan’da gelişti ama ben genel gökyüzünü inceleyeceğim için tutulma anının haritasını İstanbul’dan çıkaracağım, çünkü zaten neden bu olayı yaşadığımızın peşindeyim.

Şimdi elimizdeki olayları inceleyecek olursak,
Tutulma Yay burcunda olduğu için, fanatizm, inanç konuları zaten gündemimizde. Tutulmaya Mars (patlamalar) ve Neptün (Su, hayal kırıklığı) karesi var. Mars Balık burcundayken savaş daha duygusal olacağı için bu olay aslında bizim duygularımıza ve vicdanımıza yapılmış bir saldırı. Hayal kırıklığı yaşadık (Neptün). Ortaya çıktı ki (Ay tutulması dolunaydır ve ortaya çıkma enerjisidir) Fil (Jüpiter’le temsil edilir) anneymiş (Ay). Zaten tutulma Yay burcunda ve dispozitörü Jüpiter (Fil) retro pozisyonda Oğlak burcunda ve Plüton’la kavuşuma gidiyor. Plüton yakıp yıkmakla ilgili. Tutulmanın Kiron’a uzak da olsa üçgen açısı var. Kiron ise başkalarına şifa olurken kendisinin zarar görmesiyle alakalı. Ayrıca Ebu Ma’şar ve Guido Bonatti’ye göre Hindistan Yay burcu ile temsil edilir. Venüs retro ve İkizler burcunda dolayısıyla içimizdeki sevgisizliği bize bol bol konuşturdu. Merkür Yengeç burcunda, duygularımızı anlattık, yazdık çizdik. Uranüs’ün Merkür’e uyumlu açısı bu olayın sosyal medya aracılığıyla daha fazla yayılmasını sağladı. Satürn Kova’da retroda sistemle ilgili problemleri bizim gözümüze sokuyor.
Genel olarak bu olayı neden yaşadığımızın astrolojik etkisini anlatmaya çalıştım.
Peki biz bunları yaşadık ama iş burada bitti mi?
Hayır o Fil kendisini ve yavrusunu boşuna Kurban etmedi. O bu acıyı çekerken aslında birçok insanın tepkisi yaşandı ve belki kötü niyetli olan insanların oturup eyleme geçmeden evvel bir kez daha vicdan muhasebesi yapmasına sebebiyet verdi.
Peki biz ne yapacağız? Herkes kendi hesabını yapsın diye geri mi çekileceğiz yoksa biz de elimizi taşın altına koyup, elimizden geldiğince insanların eğitimine katkı olmak için (Yay) kendimizi feda edebilecek miyiz?
Eğer sadece astrolojiyi olanı yorum yapmak için kullanacaksak o zaman çevresinde olan bitene seyirci kalan etkisiz eleman gibi kalırız ortada. Astroloji bize neden eyleme geçmemiz gerektiğini de gösterir. Yay eğitim demektir, yargı demektir, hoş görü demektir. Gün, insanları ayırmadan, yargılamadan, eğitimlerine elimizden geldiğince katkı olma zamanıdır.

 

Sevgilerimle

Tuğba Karadayı

Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.