Gündeme Dair (29 Derece Satürn)

13 Mart 2020

Gündeme Dair (29 Derece Satürn)

29 derece Satürn.
Satürn astrolojinin Mahmut Hocası’dır. Karmanın Lordudur. Siz ne ekerseniz o onu biçer. Astrolojide en sevilmeyen gezegendir. Çünkü korkuyu temsil eder. Gözle görülen son gezegendir. Had bilmektedir. Size kızan babanızın aslında sizi koruduğunu içten içe bilmenizdir. Baba hem güvendir, hem de en çekindiğimizdir. Hem onun gözüne girmek isteriz hem de ilk ona isyan ederiz. Biz isyan ederiz ama biliriz ki en son zamanımızda ilk destekçimiz de o olacaktır. Anne gibi değildir o, merhametli değildir. Sen düştüğünde koşarak gelmez. Kalk der! Sen düştün sen kalkacaksın. Seni seninle yalnız bırakır ama bilirsin ki ondan öğrendiklerin de senin en çok tecrübe kazandığın, potansiyelini bildiğin, sınırlarını bildiğin zamanlardır. O yüzden Satürn döngüleri bizi en olgunlaştıran dönemlerdir. Canımız acır ama tecrübe kazanırız ve tecrübe paranın satın alamayacağı şeylerden biridir.
Şimdi Satürn Oğlak burcunun 29 derecesinde. Yani Kova’ya geçmeden evvel ben artık Oğlak burcunu bitiyorum deyip, süper nova etkisini gösteriyor. Satürn Kova’nın etkileri zaten teknolojideki büyük gelişmeler olacağı için aslında Satürn Oğlak’ta bizi bu durumlara hazırlıyor ama bunu yaparken de Oğlak burcunda olduğu için bir dönemin sonunu getiriyor ve yapısal sistemi değiştiriyor.
Satürn Kova burcuna 22 Mart 2019 tarihinde geçecek.  Sonra retro poziyonda tekrar Oğlak burcuna 2 Temmuz tarihinde geri gelecek ve bakalım kendini yapısal olarak değiştirdin mi, hayatının sorumluluğunu aldın mı, artık toplum bilincin oluştu mu diye son kez test edecek. Satürn Kova burcu ile ilgili bir video çekeceğim o ayrı ancak içinden geçtiğimiz dönem hepimizi çok zorluyor.
Eğitim diyorduk, toplum bilinci diyorduk, sağlık diyorduk, hijyen diyorduk, etik diyorduk, ahlak diyorduk. Bunları değiştirmedik ve şimdi Satürn elinde sopasıyla hepimizi hizaya çekiyor.
Bu süreçte yapmamız gereken Oğlak burcu gibi soğukkanlı olmalı, Kova’ya hazırlanırken toplum bilincinde olmalı, sadece kendimizi değil toplumumuzu da düşünmemiz gerektiğidir.
Eğer şimdi hakkınız olandan fazlasını depoluyor, krizi fırsata çeviriyor, başkalarının zarar görmesine sebep veriyor, doğruluğunu test etmediğiniz bilgiyle insanlara panik yaşatıyor, panik yapıp toplumu değil kendinizi düşünüyorsunuz, Satürn büyük sınavlarıyla kapımızda bekliyor.
Bu süreçte toplumsal sorumluluklarımızın farkında olmak ve soğukkanlı olmak sınavımızı vermek adına bizi en çok destekleyecek olan konulardır. Bu dönem hem bedeninizi hem ruhunuzu hem de psikolojinizi disipline etmek zorundasınız. Yoksa Satürn Kova’dan retro yapıp tekrar Oğlak burcuna geçtiğinde bütün sınavları tek başınıza verirsiniz. O zaman Satürn size kalk der! Sen kendin düştün!
Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.