Başak Burcunda Yeniay (7 Eylül 2021)

6 Eylül 2021

Başak Burcunda Yeniay (7 Eylül 2021)

 

BAŞAK BURCUNDA YENİ AY

 

Selamlar canım arkadaşlarım, 7 Eylül Salı Türkiye saatiyle 03:51’de Başak burcunda bir Yeni Ay gerçekleşiyor. Etkisi yaklaşık 15 gün kadar sürecektir. Yeni ay, Ay ve Güneşin aynı pozisyonda olmasıdır. Yeni başlangıçlar enerjisi barındırır fakat ayın ışığı gözükmediği için yeni adımlar için 3 gün beklemeyi öneririm.

Yeni ay 14 derece Başak burcunda olacağı için bu derece ve +/- 5 derece yakınlarında gezegen yerleşiminiz varsa daha fazla etki alabilirsiniz. Bu Yeni Ay, Boğa, Başak, Oğlak burçları için çok daha şanslı etkilere sahipken, İkizler, Yay ve Balık burçları için bazı değişimler söz konusu olacak.

Başak Burcu, emek verilen konular, hizmet sektörü, kendini adamak, sorumluluklar ve sağlık sektörü ile ilgilidir. Bu günlerde hizmet ve sağlık sektörü ile yenilikler gündeme gelebilir. Bir konuda uzmanlaşmak için harika bir zaman dilimindeyiz. Başak burcunun antisciası Koç burcu olduğu için tekrar tekrar yaptığınız konularda başarılar elde edebilirsiniz.

Yeni Ay’ın açılarına baktığımızda Yeni Ay’ın, Uranüs ile üçgen açıda olduğunu görüyoruz. Hayatınızdaki yenilikler sürprizli şekilde gerçekleşebilir. Bu dönemde emek harcadığınız konularda önünüze fırsatlar çıkabilir. Bu fırsatları kaçırmayın! Fakat Uranüs beklenmedik gelişmeleri, ilkleri, bireyselliği de temsil ettiği için bu süreçte toprak olayları ile ilgili hareketler de söz konusu olabilir. Ekonomik çalkantılar da gündemimiz de olacak.

Yeni Ay anında Venüs ve Jüpiter arasında üçgen açı gerçekleşiyor. İlişkilerde güzel gelişmeler yaşanabilir. Geçmişten gelen bir ilişki kapınızı çalabilir. İlişkisi olanlar için evlilik kararı gündeme gelebilir. Çünkü Venüs ve Plüton arasındaki zorlayıcı hala aktif olduğu için ilişkilerde büyük dönüşümler de söz konusu olabilir.

Bu sırada, Mars, Jüpiter ile 150’lik, Neptün ile karşıtlık yapıyor. Bu günlerde görünmeyen kazalara dikkat edin. Besin ve ilaç zehirlenmeleri yaşanabilir. Deniz kazaları ve depremler de bu dönenim konusu gibi gözükmektedir.
Merkür ve Satürn arasında da üçgen açı oluşuyor. Bu dönemde verilen sözlerin kalıcı oluğunu görebilirsiniz. Kalıcı imzalar, anlaşmalar için oldukça iyi bir süreçteyiz.

Yeni Ay’a eşlik eden sabit yıldızlara baktığımızda Mizar sabit yıldızını görmekteyiz. Bu yıldız toplu felaketleri gösterir bu dönemde kazalarda kalabalık grupların kaybı gündeme gelebilir.

Yeni Ay, Türkiye’nin Doğum Haritasının 4.evinde gerçekleşiyor. Dünya Astrolojisinde bu ev, toprak, inşaat sektörü, evler, madenler, ülkenin güvenlik alanı, muhalefetle ile ilgilidir. Dolayısıyla bu süreçte bu konularda yenilikler yaşanabilir. Bir de vatan toprakları yine dediğim gibi depremler konusu maalesef gündemimizde olabilir.

Bu Yeni Ay, Türkiye Haritasının Kuzey Ay Düğümüne yakın bir noktada gerçekleşiyor. Bu dönem yaşanılanlar ne olursa olsun bizi daha ileriye götürecek neticeler doğuracaktır. Doğada iyi ya da kötü diye bir şey yoktur. Her şey olması gerektiği gibi olması gerektiği zamanda olur.

 

Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.