Balık Burcunda Yeni Ay

2 Mart 2022

Balık Burcunda Yeni Ay

Birlik Bilinci Her Zaman İyi Midir? – Balık Burcunda Yeni Ay
Selamlar canım arkadaşlarım, öncelikle belirtmek isterim ki bu bir yeni ay yazısı olacak ancak içinde geçtiğimiz olayların nedenlerini ve nasıl ilerleyeceğinden de bahsetmek istiyorum.
Öncelikle balık burcu birlik bilinciyle çok alakalıdır. İlahi adaletle temsil edilir fakat biz insanların ilahi düzene aklı ermesi zordur. Bazen bizim iyi dediklerimiz kötü sonuçlar doğururken bazen ise kötü dediklerimizin daha sonrasında iyi sonuçlar doğurduğunu görmüşüzdür. Dolayısıyla içinden geçtiğimiz süreç kötü bir süreç ancak genel olarak baktığımızda ne olduğunu tam olarak insan aklıyla anlayamayız işte bu da tam olarak Balık burcunun doğasını anlatmaktadır.
Olmaz denilen olayların olması Balık burcuyla alakalıdır, mesela bundan seneler evvel kripto paralar için asla böyle bir şey olmaz denilirken, Rusya’ya uygulanan yaptırımlar sonucu kripto paralarda artış olduğu gibi insanlar artık kripto paraları daha güvenilir bulmaya başladı ve hatta insanların kripto paraya geçişini daha da hızlandıracağı bir döneme giriyoruz ancak bu süreç daha çok 11 Mayıs’tan sonra olacak gibi gözükmektedir. Demin de bahsettiğim gibi aslında insanlık olarak bir müddet sonra birlik bilincine daha fazla adapte olup çok da uzak olmayan zamanlarda tek bir para birimi olan kriptolara yönleneceğiz gibi durmaktadır.
Yeni ay Balık burcunun 12. Derecesinde, 2 Mart 2022 tarihinde Türkiye saati ile 20:34’de gerçekleşecek ve bu yeni ay 4 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşmiş olan Yay burcundaki Güneş tutulmasını da tetikleyecek. Hem bu yeniayın hem de tutulmanın en önemli aktörü Jüpiter gezegeni olacak. Dolayısıyla bu yeniayın keşfetmeyi ve yayılmayı temsil eden Yay’la başlayan enerjinin Balık burcuyla devam etmesini içinde bulunduğumuz duruma da bakınca çok olumlu bulmuyorum hatta olayların büyüyeceğini savaşa başka ülkelerin de dahil olma potansiyeli olduğunu özellikle de ABD’nin çok aktif bir rol oynayacağını düşünüyorum çünkü Yeni Ay hatta ABD’nin üzerinden geçiyor ve bu süreçte ABD çok daha fazla zorlanacak gibi gözüküyor.
Balık burcunu biraz anlatmam gerekirse içinde her şeyi barındıran demektir ve astrolojide anlatması en zor burçtur çünkü sınırsızlığı ve sonsuzluğu temsil eder dolayısıyla bizim aklımızın alamayacağı konularla uzayla, yabancılarla çok bağlantılıdır. İdeallerle temsil edilir ancak kişinin bu idealleri uğruna kendini feda etmesiyle de bağlantılıdır. Suları, denizleri, okyanusları temsil eder. Bilmeden bilmek yani aslında deneyim sahibi olarak tecrübe kazanmak tamamen Balık burcu ile temsil edilir.
Jüpiter’in her zaman koruyuculuğu vardır ancak gölge yönü ise kontrolsüz büyüme, sınırları aşma ve kibirdir. Dolayısıyla bu süreçte insanlar kendilerini olduğundan daha büyük görüp sınırları aşma potansiyeline sahiptir.
Bu süreçte neler gündeme gelebilir derseniz,
• Atanamayan öğretmenler konusu gündeme daha fazla gelebilir.
• Öğretmenlikle ilgili yeni yasalar gündeme gelebilir.
• Uzayla ilgili gelişmeler, belki de yeni şeylerin keşfi söz konusu olabilir.
• Sular, su baskınları ve sudan gelen depremler.
• Şeker hastalarının bu dönemde dikkatli olmaları gerekiyor ancak bu konularla ilgili şifalanmalar, yeni ilaçlar ve tedavi yöntemlerinin keşfedilmesi söz konusu olabilir.
• Ülkeler arasındaki sınırların kalkması, birçok ülkenin mültecileri kabulü ve toplu göçler.
• Toplu yanılgılar yaşanması ve aslında gerçeklerin çok da anlatıldığı gibi olmadığının çok ilerleyen zamanlarda görülmesi.
• İdealler uğruna kendini feda eden ama neden feda ettiğini bile kavrayamayan insanların kurban olması.
• Bir devlet adamının vefatı.

Balık burcu için bilinen en yanlış ifadelerden biri merhamet kelimesidir. Ancak Balık burcu merhametten ziyade ideallerle bağlantılı olduğu için bir insan ideallerini ortaya getirirken çok da merhametli olmayabilir. Hatta demin de belirttiğim gibi içinde yayılma, genişleme ve sınırsızlık kelimelerini de barındırmaktadır.

Ülkemizle ilgili duruma bakacak olursak, biz bu süreçte bazı sınırları kaldıracağız ve yönetimle ilgili hiç denenmemiş konuları deneyebileceğimizi söyleyebilirim. Aynı zamanda depremle ilgili riskler de mevcut. Çok stratejik bir zamandan geçiyoruz ancak bir şekilde bu olay bizi teğet geçecekmiş gibi gözüküyor.

Toparlamak gerekirse aslında her ne oluyorsa çok da bizim aklımızın yatmadığı arka planda gizli (Balık ) anlaşmaların (Balık Antiscia Terazi) olduğu bir süreçten geçiyoruz, hissediyoruz ancak anlamlandıramıyoruz.

Tuğba Karadayı

Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.