Aslan Burcunda Yeniay – 8 Ağustos 2021

7 Ağustos 2021

Aslan Burcunda Yeniay – 8 Ağustos 2021

ASLAN BURCUNDA YENİ AY

Selamlar canım arkadaşlarım, 8 Ağustos Pazar günü Türkiye saatiyle 16:50’de Aslan burcunda bir Yeni ay gerçekleşiyor. Etkisi yaklaşık 15 gün kadar sürecektir. Yeni ay, Ay ve Güneşin aynı pozisyonda olmasıdır. Yeni başlangıçlar enerjisi barındırır fakat ayın ışığı gözükmediği için yeni adımlar için en az 3 gün beklemesi gerekmektedir.

 

 

Yeni ay 16 derece Aslan burcunda olacağı için bu derece ve +/- 5 derece yakınlarında gezegen yerleşiminiz varsa daha fazla etki alabilirsiniz. Bu Yeni Ay, Aslan, Koç, Yay burçları için şanslı etkilere sahipken, Boğa, Akrep ve Kova burçları için hayatlarındaki yeni başlangıçlar zorunlu olacağı için biraz daha problemli olabilir.

Aslan burcu, sanatçıları, ünlüleri, yöneticileri, eğlence sektörünü, çocukları, büyük markaları, devletlerin yöneticilerini temsil eder. ile ilgilidir. Dolayısıyla gündem konularımız daha çok bu konular olacaktır.

Yeni Ay’ın açılarına baktığımızda, Uranüs ile zorlu bir açı yaptığını görmekteyiz. Ani olaylar, ilkler, beklenmedik ve şok edici gelişmeler bu dönemde kendini daha fazla gösterecektir. Uranüs bu zorlayıcı açısını Boğa burcundan gerçekleştirecektir ve Boğa burcu ile Aslan burcu birbirinin antisciasıdır. Dolayısıyla, köylüler, para piyasaları, toprak hareketleri, depremler, bağımsızlık mücadelesi, otoriteye güvenin sarsılması ve isyanlar dikkat edilmesi gereken konular arasındadır. Bu süreçte bol bol lüks tüketimle ilgili konular da gündemimize gelebilir.

Geçtiğimiz ay gerçekleşen Satürn- Uranüs karesini tetikleyecek olan bu Yeni Ay, yaşanan olaylara karşı büyük ayaklanmalar yaşanacağını gösteriyor. Siz bu dönemde sakin kalmaya, provokasyonlara gelmemeye dikkat edin. Kendinizi tehlikeye atmayın.

Yeni Ay anının haritasına baktığımızda, Merkür’ün Neptün ve Plüton ile kaza açısı dediğimiz 150’lik açı yaptığını görmekteyiz. Bu süreçte aldığınız haberler doğruluk payı barındırmadığı gibi aslında sizi manipüle edecek haberler de olabilir.

Aynı zamanda Venüs ve Neptün arasında karşıt açı gerçekleşiyor. Umuyorum ki olmaz ama bu günlerde kayıp kadın haberleri daha fazla gündemde olabilir. Ayrıca ikili ilişkilerde karmaşık, çözülemeyen durumlar söz konusu olabilir. İlişkilerde aldatmalar artabilir, yeni ay Aslan burcunda olduğu için özellikle ünlülerin aşk skandallarını bol bol duyabiliriz.

Ünlülerin lüks tüketimi halkın tepkisini çekebilir. Bu süreçte sosyal medyada yazdıklarınızla skandala imza atıp ünlü olma şansınız da yüksek! Ancak bu ün kısa ve gurur kırıcı da olabilir.

Yeni Ay’a Dubhe sabit yıldızı eşlik ediyor. Bu yıldız, kibir, nefret, kin ve bencillik ile ilgilidir. Özellikle zalimce davranışların cezasının çekileceği bir Yeni Ay olacaktır. Bu sabit yıldız aynı zamanda diktatörler ile ilgilidir. Kibre kapılmış bir dünya liderinin de içten içe yıkılışını görebiliriz.

Yeni Ay’ın Türkiye haritasına etkilerinden bahsedecek olursak, öncelikle belirtmek isterim ki Türkiye haritası çok sıkışmış durumda. Özellikle Türkiye haritasında kız çocukları, kadınları, parayı, değerleri, stratejiyi temsil eden Venüs oldukça zorlayıcı açılar alıyor.

Özellikle ekonomik depremlere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Önlenemez doğa olayları, yangınlar, depremler, seller bu süreçte ülkemizi maalesef yaralayabilir.

Büyük trafik kazaları.

Mecliste ve bakanlıklarda beklenmedik değişiklikler.

Büyük şirketlerin yöneticileriyle ilgili değişim ve skandallar.

İletişim problemleri.

Elektrik kesintileri.

Yıldırımlar.

Besin zehirlenmeleri.

Ulaşımla ilgili sıkıntılar.

Gazeteciler.

Komşu ülkeler oldukça fazla gündemimizde olacak gibi gözüküyor.

Aslan burcu aynı zamanda altın piyasaları ile de ilgilidir. Bu Yeni Ay ile altın piyasasında öngörülemeyen değişimleri gösterir.

Bu süreçte yalan haberler çok fazla gündeme gelebilir. Medyada her gördüğünüz doğru olmayabilir, provokatörlere karşı temkinli olmak zorundayız. Bir bilgiyi ölçüp tartmadan, teyit almadan galeyana gelmek bireysel bazda başımızı derde sokabilir. Özellikle aslı astarı belli olmayan linç girişimlerine karşı temkinli olmakta fayda var.

Ülke içinde ulaşım, nakliyatta sorunlar oluşabilir. Bu dönemde çok fazla trafik kazası duyabiliriz. Sizde trafikte dikkatli olun.

 

Sevgilerimle

Tuğba

 

Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.