Artık Direnemeyeceksiniz – 5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması

30 Haziran 2020

Artık Direnemeyeceksiniz – 5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması

 

Selamlar canım arkadaşlarım,

Yepyeni bir ay tutulmasıyla karşınızdayım.

Ay tutulması 5 Temmuz tarihinde Türkiye saatiyle sabah 07:44’de 13 derece Oğlak burcunda gerçekleşecek. Bu yıl Oğlak burcunda gerçekleşen son tutulma olacağı için final niteliğinde değerlendirebiliriz bu tutulmayı.

Güneş tutulmaları daha başlangıç enerjisi ve olaylarla ilgiliyken Ay tutulmaları daha çok sonlanma, ortaya çıkış ve duygusal konularla ilgilidir. Ay tutulmaları dolunaydır ve gergin enerjilerdir.

Ortaya çıkan bir konu için artık daha fazla çaba sarf etmezsiniz, yapacağınızı yapmışsınızdır ve artık ne yaptığınızla yüzleşme zamanıdır. Dolayısıyla Ay tutulmaları bitiş enerjisidir. Bırakmak istediğiniz konuları bırakmak için değerlendirmek sizin için daha iyi olabilir. Bu durum iyi gitmeyen bir iş, kötü alışkanlıklar hatta kilo bile olabilir.

Özellikle Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burçlarının 13. Derecelerinde ya da bu derecenin yakınında gezegenleriniz varsa biraz zorlanabilirsiniz. Fakat Başak ve Boğa burçlarının 13 derecesinde ve 2 derece yakınında gezegeniniz ya da ev girişiniz varsa bu süreç sizin için daha iyi olabilir.

Tutulmaların etkileri genel olarak 6 ay sürer diyebiliriz ancak Mars’ın tutulmayı tetikleyeceği 22 Temmuz, 15-16 Mayıs 2021 tarihleri çok daha fazlasıyla bu konuları gündeme getirebilir.

Tutulma Oğlak burcunda olacağı için Oğlak burcunun genel özelliklerinden bahsedecek olursak, sorumluluk, disiplin, irade, iş hayatı, ciddiyet, soğukkanlılık, gelenekselcilik, muhafazakarlık, vefasızlık-çünkü sorumluluklardan dolayı duyguya pek yer yoktur, holdingler, ekonomi, öncülük, inat, yalnızlık, mağrur olmak, katılık, kontrolcülük, ayaklarımızın yere basması. Dolayısıyla tutulmada Ay söz konusu ve Ay Oğlakta. Yani bu dönem duygusal problemler, duygusuzluk, sorumluluğun insani duygulardan baskın olması oldukça gündemde olabilir. Sağlıkla ilgili konularda da diz, diş, cilt, kemik ve iskelet sistemini temsil etmektedir. Bu süreçte sağlıkla ilgili olarak bu konular gündeme gelebilir, mesela siz haritanızı yönetin ve problem olan dişinizi çektirin. Fakat bu süreçte kemiklerinize de dikkat etmeyi sakın unutmayın.

Anın haritasında Aslan burcu yükselmektedir. Aslan anlamı itibarıyla, büyük adamları, ceolar, ünlüler, tanınan kişiler, sanat ve spor camiası, gücünü bildiğimiz insanları temsil eder.

Tutulma sonlanmaları temsil ettiği için bu kişilerin görevlerinin ya da yaşamlarının sonu haberini alabilir, bu konular da bol bol gündemimiz olabilir.

Tutulmanın Uranüs’e üçgen açısı yine depremler, ekonomik çalkantılar, uçak ve trafik kazalarına da dikkat edilmesi gereken konulara işaret etmekte. Özellikle üçgen açılar kusursuz bir akış sağladığı için bu etkileşim fazlasıyla gündemde olabilir.

Tutulmayı Türkiye haritasının üzerine koyduğumda, Türkiye haritasının 7. Evinde ve Pallas’ının üzerinde gerçekleşecek. Dolayısıyla askeri stratejiler, anlaşmalar çok gündemde olabilir. Güç savaşları ve askeri hareketlilik de maalesef gündeme gelebilecek gibi gözüküyor. Türkiye haritasının Plüton’unun karşısında da olacağı için devlet büyüklerinde değişimler ve dönüşümler söz konusu olabilir.

Tutulma anında Ay Vega sabit yıldızıyla biraz uzak da olsa kavuşumda. Vega müzikle ve diktatörlerle ilgili bir sabit yıldızdır. Müzikle ilgili yeni insanların ismini duyabileceğimiz gibi dünya bazında bazı diktatörlerin de sonunun geleceğini söyleyebiliriz.

Tutulma anının diğer sabit yıldızlarını incelediğimde ise Güneş-Sirius kavuşumu var.

Sirius gökyüzünün en parlak yıldızıdır. Kuran’ı Kerim’de de geçer. Bu yıldız dünyevi olanın maneviyata dönüşmesi ve küçük hareketlerin büyük sonuçlara sebebiyet verebileceğini göstermektedir. Dolayısıyla zor bir süreçten geçiyoruz ancak büyük planda aslında tam olarak ne olduğunu fark etmekte ve anlamakta zorlanabiliriz.   Fakat her ne oluyorsa bizim iyiliğimize oluyor.

Sirius, hem mitolojik hem de astrolojik anlamda köpeği temsil eder. Özellikle de bu süreçte köpeklere yardım etmeyi, kapınızın önüne bir kap su koymaya, barınaklara mama bağışlamaya dikkat edin derim. Hatta mümkünse köpek sahiplenmek sizin için daha iyi olabilir ama bunu alacak sorumluluğunuz yoksa ya da geçici bir hevesse sakın bu işlere bulaşmayın, vebali çok büyük olabilir.

Sirius’un temasına biraz daha incelediğimiz de Tanrıdan gelen ilahi mesajları, koruma ve kollanmayı, başkalarının topraklarını korumayı, hırsızlık, ordu konularını temsil etmektedir. Peki Güneşin Sirius’un kavuşumu bize neleri ifade edecek? Güneş Sirius kavuşumları için ‘kaderin yeniden yazıldığı gün’ olarak yorumlanır. Mars ve Jüpiter karakterindedir. İlahi anlamda vereceğimiz mücadeleleri ifade edebilir. Ancak unutulmamalıdır ki Sirius yalnızca bir köpektir. Evet bize işaretler konusunda yardım eder, haber verir, ancak o bir lider değildir. Bu köpeğin sahibi sizsiniz ve liderlik sizin elinizdedir. Dolayısıyla olayları rehber gibi görüp, özgür iradenizle sizin yönetmeniz gerekmektedir.

Sirius direk gözleri Amerika Birleşik Devletleri’ne çeviriyor çünkü ABD’nin natal Güneş’iyle kavuşumda olacak. Bu tutulma için de ABD yine gözler önünde olacak diyebiliriz. ABD’deki olaylar tüm dünyayı etkisi altına alabilir.

Güneşin bir de Dziban sabit yıldızı ile kavuşumu var.
Dziban,  Draco Takım Yıldızına ait bu takım yıldızı Ay düğümlerinin arketipini taşımaktadır. Hayatta gidilmesi gereken yol ve geçmişten getirilenler konusunda üzerine epey düşüneceğiz. Anın haritasında Satürn 29 derecede olacağı için 10 Mart – 29 Mart tarihlerine hayatınızda olanlara şöyle bir dönüp bakın derim. Bu dönemde aldığınız kararlar ve yaptığınız eylemlerin sonuçlarını görebilirsiniz.

Bu sabit yıldız altın fiyatlarının yükseleceğini işaret edebilir. Ekonomi anlamında ülkelerin sarsılacağı bir sürece giriyoruz. Açgözlülük, hırs ve ekonomiyi kurtarmak için atılan adımlar yoğun bir şekilde dikkatimizi çekecek. Özellikle 2017’den getirilen ve revize edilmeyi bekleyen konular tekrar gündeme gelebilir.

Ay’ı incelediğim de ise karşımıza Ascella sabit yıldızı çıkıyor. Bu yıldız bize aslında bu yıkılan ve yeniden kurulacak olan düzenin yararımıza olacağına işaret ediyor. Kültür ve sanatı da temsil eden Ascella olumsuz anlamda tarih eser kaçakçılığı konusunda dikkat etmemiz gerektiğini de gösteriyor.

Tutulma anında Merkür Mirzam sabit yıldızıyla kavuşmakta. Bu kavuşum doğal afetlere özellikle orman yangınlarına dikkat etmemiz gereken bir sürece girdiğimizi göstermekte. Mitolojide Mirzam Sirius’un habercisi anonsçusu olarak bilinmektedir. Aslında bu süreçte Güneş Sirius kavuşumunun getirilerinin medya ve iletişim kanallarıyla duyulacağını ve hiçbir şeyin gizli kalmayacağını göstermekte. Özellikle ABD’de önemli skandalların gerek sosyal medyada gerekse haberlerde bol bol duyulacağını skandalların ört bas edilemeyeceğini göstermekte. Mirzam bize mesajlar iletir. İletişim ve zihnin gezegeni Merkür ile kavuşumu duyduklarımız ile gözümüzün açılacağını bize dayatılan sistemlerin sanıldığı gibi olmadığını anlayacağız. Satürn’ün Oğlak burcunda olması ile birlikte sağlam olmayan işlerden gelen zararları bol bol göreceğiz. Temeli olmayan, acele ile verilen kararlar gerek bireysel gerekse toplumsal anlamda bizi epey etkileyecektir.

Aynı tutulmasının gerçekleştiği yıllarda azınlıkların topraklarından edilmeye çalışılması, diktatörlere yapılan suikast girişimleri, anayasa değişiklikleri dikkatimizi çekmekte. Bu süreçte belki suikast girişimleri ve azınlıklara uygulanan zulümler ve belki de yasaların reforme edilmesi gündemimizde olabilir.

 

Önemli Astrolojik Olaylar ,
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.