Akrep Burcunda Güneş Tutulması

15 Mayıs 2022

Akrep Burcunda Güneş Tutulması

Selamlar canım arkadaşlarım,
16 Mayıs 2022 tarihinde Türkiye saatiyle 07:14’de Akrep burcunun 25 derecesinde yılın ilk Ay tutulması gerçekleşecek ve bu tutulma aslında Tam Ay tutulmasıdır. Ay tutulması Güney Ay Düğüm tarafında olduğu için daha çok geçmiş konuların açıya çıkması sebepli güçlü değişimlerin, bitişlerin habercisidir. Kanlı ay tutulması denmesinin sebebi ise Ay’ın daha kırmızımsıya yakın bir görüntüsünün olmasından dolayıdır. Ay dünyaya daha yakın olduğu için de normalden daha büyük gözükür buna da Süper Ay denir.
Tutulma Güney/Batı Avrupa, Güney/Batı Asya, Afrika, Kuzey Amerika’nın çoğu, Güney Amerika, Pasifik, Atlantik, Hint Okyanusu, Antarktika’dan izlenecek.
Akrep burcu anlamı itibariyle işe yaramayan her konunun kesilip atılması, tabu konuları, krizleri, büyük dönüşümleri, paylaşılan şeyleri, mafyayı, parayı, komisyonculuğu, sigortacılığı ve emlakçıları temsil eder. Sezgiselliğin ön planda olduğu Akrep burcu içimizdeki kuşkuların ortaya çıkacağı ve artık tamamen bu konulardan kurtulacağımızı fakat bunu yaparken acı çekeceğimizi ama günün sonunda ise çok daha güçlü olacağımızı da temsil eder.
Tutulmanın yöneticisi Mars ise Neptün’le kavuşuma gidiyor bu da demek oluyor ki bu süreçte deniz kazaları, depremler ve para piyasalarında spekülatif değişimler söz konusu olabilir. Özellikle hayal satıcılarına karşı dikkatli olmamız gereken bir süreçten geçiyoruz. Aslında bu etkileşim farkında olduğumuz ama görmezden geldiğimiz konularla ilgili yüzleşmeler de yaşayacağımız zamanlara işaret eder. Tutulma yöneticisinin tutulmaya uyumlu açısı aslında bu ortaya çıkan konularda mücadele edecek gücümüzün olduğunu da göstermektedir. Ancak uç noktada olası bir doğal afetin zaten problemli olan ekonomik süreci daha da katlayabileceğinden söz edebiliriz çünkü Satürn’ün tutulmaya sert açısı da aslında geçmişte yapman gerekenleri yaptın mı, yapmadıysan artık bunun hesabını vereceksin mesajını vermektedir. Satürn’ün Kova burcundaki bu yerleşimi toplumsal konuları da temsil ettiği için özellikle toplumla otorite figürlerinin arasında mücadeleler olacağının hatta bazı baskıcı kurallar ve yasaların da ortaya çıkabileceğinden söz edilebilir. Bu süreçte ait olunan gruplar sebepli önemli dönüm noktaları yaşanabileceği gibi geçmişte ait olduğunuz gruplarla ilgili gizli konuların ortaya çıkması sebepli cezalar da gündeme gelebilir. Özellikle de ABD’nin bu süreçte adını fazlasıyla duyacağız gibi gözüküyor.
Ayrıca bu süreçte devlette çok önemli görevi olan bir yöneticinin görevinden alınması konuları da oldukça fazla gündemde olabilir.
Daha evvelden konu olan mafyatik figürlerin ikinci raunduna şahit olabiliriz, bu dönem mafyatik konular oldukça fazla gündemimiz de olabilir.
Bu tutulma ciyak ciyak deprem kokuyor ancak ben bu depremin ekonomik olmasını daha olası buluyorum. Yine de özellikle denize yakın bölgelerde dikkatli olunmasını tavsiye ederim.
Güney Doğu Anadolu bölgesinde kadınlarla ilgili can sıkıcı durumlar yaşanabilir, aynı zamanda bu süreçte lider, güçlü kadın figürlerinin da zarar görmesi olasıdır.
Bu tutulmayla beraber baş ve boyun bölgesiyle ilgili yaralanmalar gündeme gelebilir, özellikle motosiklet filan kullanıyorsanız kasksız kesinlikle çıkmayın derim.
İçimi kıydın diyorsunuz biliyorum hiç mi iyi bir şey yok tabi ki var, eğitimle ilgili konularda gelişmeler yaşanabilir, yurtdışı bağlantılı işler daha evvel gündeminizdeyse bu süreçte daha kolay bir şekilde halledebilirsiniz, basım, yayın, matbaa gibi işleriniz varsa bu süreçte daha şanslısınız.
Umarım hepimizin hayrına bir tutulma yaşarız.
Tuğba Karadayı

Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.