4 ARALIK YAY BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

3 Aralık 2021

4 ARALIK YAY BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

4 ARALIK YAY BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI
Selamlar canım arkadaşlarım,
4 Aralık Cumartesi günü Türkiye saatiyle 10:43’te Yay burcunda Tam Güneş Tutulması gerçekleşecek. 2021 yılının son tutulmasının etkilerini yaklaşık 2 yıl deneyimleyeceğiz ancak en etkili dönemi tabi ki ilk 6 ay olacaktır. Ülkemizden görülmeyecek olan tutulma, Antarktika, Afrika’nın bir kısmı ve Avusturalya’dan izlenebilecek. Tutulmanın kendini gösterdiği bölgelerde etkisi daha yoğun hissedilecektir.
Güneş Tutulmaları çok daha güçlü Yeni Ayladır, yeni başlangıçlar yapma, yeni kararlar almakla ilgili enerjiler barındırır. Yay burcunun 12 derecesinde olacağı için bu derecelerin +\- 5 derece yakınlarında gezegen yerleşimleriniz varsa daha çok etkilenirsiniz. Bu tutulmadan Yay, Terazi ve Kova, Aslan, Koç burçları daha olumlu etkilenirken, İkizler, Başak ve Balık burçları daha zorlu kadersel dönemeçlerden geçebilirler.
Güneş Tutulmaları yeni kararlar almak, hayatlarımızda yenilikler yapmakla bağlantılıdır fakat Ay’ın ışığı gözükmediği için bu kararları uygulamak için 2-3 gün beklenilmelidir.
Yay burcu ise, yüksek eğitim, üniversiteler, akademiler, inançlar, din adamları, yabancılar, turizm, yabancı diller, ticareti anlatmaktadır. Bu konular ile ilgili gelişmeler yaşanabilir.
Tutulmalar oldukça kadersel etkiler barındırır. Etkileri uzun zaman aralıklarına yayıldığı için hemen yaşamasanız bile 6 aylık süreçte etkilerini görebilirsiniz. Değişken burçta olan bir tutulma yaşayacağımız için yeni başlangıçlara uyum sağlamanız gerekebilir. Bu tutulma Tam Güneş Tutulması olduğu için etkileri oldukça net şekilde hissedilir olacaktır. Ayrıca bu tutulma aksının son tutulması olduğu için 1.5 yıldır uğraş verdiğiniz, değişim yaşadığınız konularda son nokta koyulacaktır.
Bu Tutulma, Güney Ay Düğümü tarafında olacağı için geçmişle bağlantılı konular ile uğraşmanız gerekebilir. Bazı zorluklar ile karşılaşabilirsiniz. Bazı kadersel bitişler yaşanabilir.
Tutulmayı incelediğimizde, Tutulmanın Uranüs ile 150 derecelik açı yaptığını görmekteyiz. Bu dönemde aniden gelişecek kazalara, fırtınalara karşı dikkatli olmak da fayda var. Ayrıca olacak olaylarda kadersel etkiler olacağını, önlenemeyeceğini de göstermekte.
Tutulma anında Venüs ve Plüton kavuşuma giderken Mars ile de uyumlu bir açı kurmakta. Bu süreçte bazı ilişkilerin bittiğini, bazı ilişkilerin ise dönüştüğünü gözlemleyebiliriz. Özellikle ilişkisi için irade kullanıp, aksiyon alanlar aşktan yana daha şanslı olacaktır.
Tutulma anında Mars aynı zamanda Jüpiter ile kare açı kurmakta. Bu tutulmanın etkisi ile öfke kontrolünde zorluk yaşayabilirsiniz. Abartılı tavırlar gösterebilirsiniz. Aynı zamanda şiddet olaylarının arttığını da göreceğiz.
Tutulma, Alwaid sabit yıldızı üzerinde gerçekleşecek. Bu yıldız kalpsizlik, şiddet ve suçlular ile ilgilidir. Bu tutulmanın etkisi ile bu konular daha fazla su yüzüne çıkabilir. Özellikle birkaç gün dikkat etmenizde fayda var.
Tutulma, Türkiye’nin Doğum Haritasının 6.evinde gerçekleşecek. Dünya astrolojisinde 6.ev, halkın sağlığı, salgın hastalıklar, sağlık çalışanları, memurlar, işçiler, çalışanları anlatmakta. Aynı zamanda aksın karşısında, hastaneler, cezaevleri, kapalı ortamlarda gerçekleşen olaylar yer alıyor. Bu konular ile ilgili de etkiler ortaya çıkabilir.
Dünya Astrolojisinde Yay burcu ise, yabancılar, turizm, mülteciler, akademisyenler, uluslararası alan, ithalat, üniversiteler, din ve dini kurumları anlatır.
Bu süreçte özellikle yabancılar ile ilgili sorunlar gündeme gelebilir. Uluslararası alanda gerçekleşen sorunlar ülke gündemine gelebilir. Bu sorunlar halk arasında büyüyebilir. Yabancılara karşı tepki oluşabilir. En önemlisi ise askeri hareketlilik önümüzdeki dönemin en vurgulu konusu gibi gözükmektedir.

Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.