30 Kasım 2020 İkizler Burcunda Ay Tutulması

25 Kasım 2020

30 Kasım 2020 İkizler Burcunda Ay Tutulması

Selamlar Canım Arkadaşlarım,

30 Kasım Pazartesi günü Türkiye saatine göre 12:29’da İkizler burcunun 8 derecesinde bir Ay Tutulması yaşayacağız. Yılın son ay tutulmasının etkilerini yaklaşık 6 ay kadar hayatımızda hissedebiliriz.

Ay tutulmaları çok daha güçlü Dolunaylardır, bitirme, sonuçlandırma enerjileri taşır. Aynı zamanda yapılan işlerin görünür olmasını anlatır.  İkizler burcunun 8 derecesinde olduğu için bu derece ve +/- 5 derece yakınında bir gezegeniniz varsa çok daha fazla etkilenebilirsiniz. Bu tutulmadan İkizler, Terazi ve Kova burçlarını daha olumlu etkilenirken, Başak, Yay ve Balık burçları yapmaları gereken ama yapmaya cesaret edemedikleri bitişler konusunda zorlanabilirler.

Tutulmalar oldukça kadersel etkiler barındırır. Hayatlarınızda büyük değişimler yapmanıza neden olabilir. Etkileri uzun zaman aralıklarına yayıldığı için hemen olmasa bile 6 aylık süreçte bu değişimleri yaşayabilirsiniz. Yaşayacağımız bir Ay tutulması olduğu için bitişler ve tamamlanmalar gündeminizde olabilir. Bu tutulma ile birlikte bir süredir emek verdiğiniz konularla ilgili neticelenme yaşayabilirsiniz. Bir dönemin sonuna gelmiş ve yeni bir döneme başlayacak olabilirsiniz. 14 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşecek Güneş Tutulmasına kadar bırakmak istediğiniz konulara yoğunlaşabilirsiniz.

İkizler burcu genel anlamıyla, iletişim, ticaret, yakın çevre, eğitim,  sözleşmeler, medya, trafik, ulaşım, dedikodular, zihinsel faaliyetler, gazeteciler, haber ajansları, spikerler, el sanatları konularını anlatıyor.

Ay tutulmasını incelediğimizde, Kiron ile uyumlu açıda olduğunu görüyoruz. Bu bitirmemiz gereken konularda şifalanma yaşayabileceğinizi gösteriyor. Çözüm bulamadığınız, travma haline gelmiş konularda kopmalar, bırakmalar yaşanabilir. Ay, Uranüs ile birbirini görmeme açısı olan 30’luk açı yapıyor. Bu açı beklenmeyen olaylar, kazalar gibi konularda risk taşıyor. İkizler burcu ulaşım ve ulaşım araçlarıyla da ilgili olduğu için trafik kazalarına sebebiyet verebilir. Lütfen trafikte dikkatli olun. Tutulmanın Venüs ile 150’lik açısı olduğundan ilişkilerde birbirini anlamama, duygusal ihtiyaçlarını fark edememe durumları yaşanabilir. Aynı zamanda kadınlar ve kız çocuklarıyla ilgili üzücü konular gündeme gelebilir fakat artık bu konuyla ilgili yaptırımı yüksek yasaların da çıkabileceği gözükmektedir.

Tutulma anında İkizler burcunun yöneticisi Merkür’ün Jüpiter, Satürn ve Plüton’a güzel bir açısı bulunmakta. Bu da verdiğimiz kararların güçlü tesirleri olduğunu gösteriyor. Özellikle son dönemlerde yaşanan olayların ışığında verdiğimiz kararlar var ise bunlarla ilgili güzel tamamlanmalar yaşanabilir. Aklınızdaki fikirlerin kalıcı zeminlere taşınabilme ihtimali olabilir. Bir dönüşüm sürecindeyseniz, bırakmanız gereken konularla ilgili destekler görebilirsiniz. Aldığınız bir eğitimle ilgili otorite figürlerinden destek bulabilir ve güzel bir sonuçlanma yaşayabilirsiniz.

Tutulmaya eşlik eden sabit yıldızlara baktığımızda Antares ve Aldebaran sabit yıldızlarını görüyoruz. Kraliyet sabit yıldızlarında olan bu yıldızlar oldukça önemlidir ve tutulmanın enerjisini belirlemektedir.

Tutulma sırasında Ay Aldebaran sabit yıldızı ile kavuşumda. Doğunun gözcüsü olarak geçen bu yıldız dürüstlükle gelen şansı sembolize ediyor. Eğer dürüst davrandıysanız büyük başarılar vadediyor. Yeni başlangıçlar için büyük bir başarı şansı veriyor olmasına rağmen Ay dolunay fazında olacağı için yeni başlangıçlarla ilgili Güneş tutulmasını beklemeniz çok daha iyi olur. Hava olayları ile ilgili felaketleri de sembolize ettiği için bu dönemde fırtına, sel gibi olaylar yaşanabilir. Tutulma anında kaza açısı da olduğu için ekstra dikkat edilmesi gerekli. Toplum önündeki kişilerin dürüstlükleriyle sınanacağı bir döneme işaret ediyor. Dürüst olmayan kişilerin halkın düşmanlığı ile karşılaşması durumu yaşanabilir. Doğuda yaşanabilen bir başarı da söz konusu da olabilir.

Güneş ise Antares sabit yıldızı ile kavuşumda. Batının gözcüsü olarak da bilinen bu yıldız, hırs, kin ve aşırılıklardan uzak kalınırsa gelen başarıları sembolize ediyor. Harekete geçmek için korkusuz davranmakla ilgilidir. Bu yıldızın da beklenmeyen olaylar, kazalarla ilgisi vardır.

Tutulma Kuzey Batı Avrupa, Asya’nın doğusu, Avusturalya, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Pasifik ve Atlantik’ten görülecektir.

 

Türkiye haritasının üzerinden inceleyecek olursak, tutulma Türkiye Haritası’nın 12.evinde gerçekleşecektir. Dünya astrolojisinde 6-12 aksı sağlık sektörüyle doğrudan etkilidir. Hastaneler, huzurevleri, hapishaneler, gizli örgütler, mafya, morglar ile ilgili konular gündeme gelebilir. Güneş ise 6.evde bulunduğundan dolayı burası da önem kazanmaktadır. Sağlık çalışanları, ordu, halkın sağlığı, çalışanlar bu dönemde dikkat çekecek.

İkizler burcunda gerçekleşeceği için ise gazeteciler, medya sektörü, eğitim, öğretmenler, toplu taşıma konular ortaya çıkabilir. Medya sektörüyle ilgili spekülasyonlar, gizli tutulan konuların ortaya çıkma durumu yaşanabilir. Bir gazetecinin ölümü yaşanabilir. Eğitimle ilgili yeni kararlar alınabilir, bu karar eğitimin bir süre daha online olarak devam etmesiyle ilgili olabilir.

Sağlık sektörüyle ilgili sorunlar yaşanabilir. Hastanelerin ve sağlık çalışanlarının yetersiz kalması gibi sorunlar yaşanabilir.

Türkiye haritasındaki Kiron Tutulma sırasındaki Mars ile kavuşumda. Bu da askeri konularla ilgili üzücü haberler alabileceğimizi gösteriyor. Fakat aynı zamanda aşı ile ilgili konularda da gelişmeler hızlanacaktır. Türkiye’nin Güneşi ile transit Uranüs olumsuz bir açı içerisinde olacağı için, Aynı zamanda Uranüs Türkiye haritasındaki vatan toprakları ve muhalefeti temsil eden Mars’a 150 derecelik açı yapacağı için, toprak hareketleri, depremler söz konusu olabilir aynı zamanda liderlere muhalefet eden kişiler liderleri zor durumda bırakabilir, devleti yönetenler zorunda değişiklikler yapmak zorunda kalabilirler.

Sevgilerimle,

TUĞBA KARADAYI ULUSOY

Astrolog, ASA Dip. ISAR Cap. ISAR Mem.

 

 

Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.