28 Eylül Merkür Retrosu

28 Eylül 2021

28 Eylül Merkür Retrosu

28 Eylül Merkür Retrosu

28 Eylül Merkür Retrosu

  • 08:10’da yılın son 28 Eylül Merkür Retrosu başlayacak. 17 Ekim’e kadar retro hareket edecek. 25° Terazi burcunda gerilemeye başlayacak 10° Terazi’ye kadar geri hareket edecek.
  • Retrolar içe dönük enerjinin yanı sıra, kaçırılmış fırsatların geri gelmesi, geçmişte yaptığımız hataların telafisi ve hayatımız ile alakalı düşündüğümüz zamanları temsil eder. Merkür özellikle iletişim, zihin, sözleşmeleri, anlaşmaları temsil ettiği için, Terazi burcu da ikili ilişkiler, hukuk davaları, sanat, estetik gibi konularda daha çok içe döneceğimiz ve kaçırılmış fırsatların geri gelmesine sebep olacak zamanları anlatır. Mesela daha evvelden botox yaptırdıysanız bu Merkür retrosunda tekrar yaptırabilirsiniz.
  • Merkür geri giderken, her türlü yazılı sözlü iletişimde aksaklıklar çıkabilir. Ulaşımda aksaklıklar çıkabilir. Gönderilenler yanlış yerlere gidebilir. Yanlış kişilere mail ve mesaj atabilirsiniz. İletişim, haberleşme, ulaşım gibi konularda iki kat dikkatli olmalısınız. Ama doğum haritanızda, zaten Merkür Retro konumdaysa kırk kere düşünüp bir kere söylemeye çok alışık olduğunuzdan, bu süreçteki problemleri nispeten daha kolay atlatırsınız. Fakat bu demek değildir ki Merkür retrosu sizi etkilemez. Merkür’ün temsil ettiği diğer konuları da ticaret, eğitim, öğrenme, hesaplama, bilgi transferi, bilgisayar, teknoloji, küçük aygıtlardır. Yine tüm bu alanlarda dikkatli olmalıyız, hesap hataları, bilgisayarda verilerin kaybolması, alınan elektronik aletlerde sorunlar, ticarette aksaklıklar, konuları yanlış yorumlama, yanlış anlama, bilgilerin yanlış yerlere gitmesi gibi konularda ekstra dikkatli olmalıyız. Pandemi sürecinden beri her şeyimiz bilgisayar ve internet oldu ve bu süreçte bir takım aksaklıklar yaşayabiliriz. Online olacak toplantılara bağlanamama, bilgisayarımızın açılmaması gibi… Terazi burcunda Retro yapacağı için ilişkileri direkt olarak etkileyen bir süreçten geçeceğiz. İlişkilerde iletişim bozuklukları yaşayabilirsiniz. Daha önce yalan söylediyseniz ya da size söylendiyse gün yüzüne çıkabilir, birileri kalbinizi kırdıysa kişi gelip sizden özür dileyebilir.

Dikkat

  • Kadınlarla alakalı magazinsel olaylara şahit olabiliriz özellikle sanat camiasında güzelliği ile ön planda olan kadınlar bol bol pot kırabilirler. Daha önce açılmış ama gelişme kat edemediğiniz hukuk davalarınız varsa bu dönemde onlardan gelişme alabilirsiniz. Ama bu dönem yeni bir dava açmayın derim. Yeni değil, eskiden sonuç alamadığınız işlere odaklanın. Kaçırdığınız iş fırsatları varsa ve bunlar size yeniden gelirse bir düşünün.
  • Ayrıca Merkür hırsızları da temsil ettiği için bu dönemde hırsızlıklar artabilir fakat bitkilerden sorumlu bakan da Merkür olduğu için aradığınız şifayı bitkilerden de bulabilirsiniz.
  • Bu dönemde Merkür gezegeninin yapacağı açılar;
  • 1 Ekim 2021 Merkür Plüton Karesi: İletişimde manipülasyonlar yaşayabiliriz. Daha önce yaşadığımız benzer manipülasyonlara maruz kalabiliriz.
  • 4 Ekim 2021 Merkür Jüpiter Üçgeni: Anlaşma sözleşme için güzel bir gün gibi gözükse de Merkür Retrosunda bir şeylerin üzerinden geçmek daha iyi olabilir.
  • 10 Ekim 2021 Merkür Mars Kavuşumu: İletişimde sivri dilli olabiliriz, dikkat edelim kimseyi kırmayalım.
  • 17 Ekim 2021 Merkür Venüs Sekstili: İlişkilerde iradeye bağlı anlaşmalar söz konusu olabilir.
Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.