21 Ocak 2019 Aslan Burcunda Ay Tutulması

20 Ocak 2019

21 Ocak 2019 Aslan Burcunda Ay Tutulması

Selamlar,

Öncelikle bir konuya açıklık getirmek isterim ki “Kanlı Ay” denmesinin sebebi Ay’ın ufka yakınlığıyla alakalıdır yani paniğe gerek yok! Ayrıca Kovalar, Aslanlar, Boğalar ve Akrepler artık kendinizi daha iyi hissedebileceksiniz. Yaklaşık 2,5 senelik sınavınız bitti. Kalan sağlar bizimdir.

Bu tutulma 21 Ocak 2019 tarihinde İstanbul’a göre çıkartılan haritada 08:15’de gerçekleşecek.

Ay tutulmaları aslında Dolunaylar’dır ve Dolunaylar yapılan işlerin ortaya çıkması, gözle görünür hale gelmesini temsil eder ve de aynı zamanda da bırakma enerjisine sahiptir. Tutulmalar dolunayın bir üst oktavıdır yani daha etkilidir. Ay tutulmaları daha çok ruhsal, duygusal etkilerle alakalıdır. Etkisi de yaklaşık 6 ay sürer.

Şimdi bu tutulma 0 derece Aslan burcunda gerçekleşecek. Dolayısıyla burada hem bir bitiş hem de başlangıç enerjisi var. Peki Aslan neyi temsil eder? Benliği, yaratıcılığı, içimizdeki çocuğu, aşkı, egoyu, gururu, yeteneklerimizi, sahneye çıkma isteğimizi, kralı ve soytarıyı. Bu süreç de bu konularda yaptığınız işlerin artık ortaya çıkması enerjisiyle bağlantılıdır. Basit örneklerle anlatmak gerekirse, mesela birinden hoşlanıyorsunuzdur artık bunu dile getirir ortaya çıkarırsınız (dolunay etkisi) ve bu konu ile ilgili iyi ya da kötü hayatınızda yeni bir dönem başlar (0 derece). Ya da bir konuda yeteneklerinizi ortaya koyuyorsunuzdur mesela kitap yazmak diyelim, artık kitabınızı bitirebilirsiniz. En önemlisi de kendi kişisel gelişiminiz için çaba sarf etmişsinizdir, farkındalığınızı arttırmışsınızdır artık sorunların, size yük olan olayların manevi olarak sona ermesini ve yeni bir başlangıç enerjisini temsil eder. Yaptığınız işlerin sonucunda kral mısınız soytarı mısınız bunu ortaya çıkaracaktır.

Aslan burcu ateş elementindendir ve sabit bir burçtur. Yani sabitlediğiniz konularda artık biraz ateşlenmek, harekete geçmek zamanıdır, sizi tutanları bırakma zamanıdır. (Bu kişi, düşünce ya da olay da olabilir)

Şimdi gelelim benim hissiyatıma.

Tutulmanın Uranüs’e kare açı yapmasıyla beraber bu tutulma bana biraz depremi çağrıştırmakta. Biraz ruhsal olarak sallanacağız. Depremler iyidir çürük yapılar yıkılır, yerine yenisi, sağlamı yapılır. Eğer depremler olmazsa ekolojik denge bozulur. Burada deprem deyince lütfen korkmayın.  Depremler hayatın devamının olması için ilahi olarak bize sunulan nimetlerdir.

Hayatı sallayacağız. Artık sahneye çıkmak için kendimizi sallayacağız. Her şey sahne önüne çıkacak. Gizli saklı kalmayacak. İçimizdeki çürüklüklerden kurtulup, güçlenerek yolumuza devam edeceğiz. Bizim enerjimizi alan, bizi çürütenlerden uzaklaşmaya başlayacağız. İlk başta eşiklerimize sıkı sıkı tutunmaya çalışabiliriz ancak o eşikler sağlam değilse yıkılacak. Önemli olan bundan sonra sağlam yapıyı kurup kurmamamızda. Korkmayın bizi öldürmeyen şey güçlendirir. Burada önemli olan sığınağınızda mı kalacaksınız yoksa 0’dan daha güçlüsünü mü inşa edeceksiniz?

Yine seçim sizin. Kolaylıklar, bol şanslar, farkındalıklar dilerim.

Aşk’la…

Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.