21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

19 Haziran 2020

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Selamlar canım arkadaşlarım,

Güneş tutulması 21 Haziran tarihinde Türkiye saatiyle sabah 9:41’de gerçekleşecek. Tutulma 0 derece Yengeç burcunda olacak. Özellikle Koç Yengeç Terazi ve Oğlak burcunun 0 derecelerinde ve yakınında gezegeni olanlar daha fazla etkilenecekler. Bu etkileşim artık bir şeyleri değiştirmek ve yeni bir başlangıç yapmak için olacaktır. Akrep ve Balıklar çok hissedemeseler bile olumlu etkileneceklerdir.

Tutulma Afrika, Sudan, Etiyopya, Arabistan, Pakistan, Hindistan, Çin, Tayvan hattı üzerinde olacak. Dolayısıyla bu ülkeler çok daha fazla etkilenecek.

Yengeç anlamı itibariyle, kökleri, ait olmayı, aileyi, sezgileri, duyguları, korumayı, dışı sert içi yumuşacık olmayı anlatır.

Yengeç öncü bir burç olduğu için burada başlatma enerjisi çok yoğun olacaktır.

Ektisi yaklaşık olarak 6 ay sürer ancak en çok tetiklendiği tarih Mars’ın 0 derece Koç burcuna geçtiği 28 Haziran civarı olacak. Hatta bu süreçte hastalığın artışı, deprem, halkın isyanı, kazalar gibi konular da umarım gündemimizde olmaz.

Aşırı duyarlı ve çevremizde olana hassas olduğumuz, duygularımızla hareket edeceğimiz bir dönemdeyiz. Yalnız Merkür de retro olduğu için yanlış anlayıp çabuk galeyana gelme riskimiz de var, dolayısıyla bu süreçte duygusal davranıp, alınganlık göstermek yerine biraz daha temkinli ve mantıklı hareket etmek zorundayız. Bu dönemde başkalarının duygusal durumlarını paratoner gibi çekebilir ve onların üzüntüsünü kendi üzüntümüz gibi algılayıp hemen modumuzu düşürebiliriz. Aşırı hassaslaşmalar söz konusu olabilir. Yengeç kanser demektir ve aslında kişinin kendi kendini yemesini temsil eder. Bu süreçte kanser, mide ve özellikle göğüs kanseri konuları gündeme gelebilir. Bu demek değildir ki siz Yengeçseniz kanser olacaksınız, burada anlatmak istediğim aslında sorunları kendi iç dünyanızda yaşayıp kendi kendinizi yiyeceğinize belki de başkalarından destek almanız gerektiğidir.

Yengeç’in hafızası çok güçlüdür, toplumsal hafızamızda olan, aslında unuttuğumuzu zannettiğimiz konular tekrar gündeme gelebilir.

Bu süreçte aileyle ilgili çalışmalar gündeme gelebilir, anneler, annelik, vatan toprakları konuları fazlasıyla gündeme gelebilir.

Yengeç köklerle ilgilidir, arkeolojiyle ilgilidir, dolayısıyla yeni keşifler bize köklerimizi sorgulatabilir.

Yengeç su elementinde bir burç olduğu için denizler, okyanuslar, su ile ilgili her konu da fazlasıyla gündemimizde olacak.

Tutulma anında yükselen Aslan burcu olduğu için daha çok ünlü ve tanınan kişiler, devlet büyükleri, eğlence yerleri, çocuklar, spor, borsa, bahis oyunları gündemimizde olabilir. Aslan abartmayı da temsil ettiği için dolayısıyla Yengeç burcunda anlattığım konuların abartılma ve dramatize edilme riski bulunmaktadır.

Aslan Güç ve gücü koruma konusunda takıntıyı temsil eder. Bu süreçte devlet büyükleri ve özellikle de Amerika Birleşik Devletlerinin adını bol bol duyacağız.

Hem Yengeç hem Aslanı düşününce güvende olmak için her şeyi ben kontrol etmeliyim arzusu halkın isyanına sebebiyet verecektir.

Tutulma anının Satürn’e 150 derecelik bir açısı söz konusu olacak. Bu da demektir ki aslında karma devrede ve 150 derecelik açılar fark edememe kaza açılarıdır. Artık olması gereken olacaktır ve ne hak ettiysek artık onu deneyimleyeceğiz.

Türkiye haritasının üzerine koyduğumda tutulma 12. Evde ve halkı temsil eden Ay’ının burç dışından üzerinde gerçekleşiyor. Halkın duyguları, ihtiyaçları, vatan toprakları oldukça gündemde olacak. krediler, borçlar, sigorta işlemleri ve vergilere halkın tepkisi söz konusu olabilir. Halk ülkenin kaderini değiştirecek eylemlerde bulunabilir.

Tutulma bize en çok deprem diye bağırıyor ama tutulmanın görüldüğü yerlerde daha etkili olacaktır. Fakat yine de İstanbul Yengeç’le temsil edildiği için biraz temkinli olmakta fayda olduğunu düşünüyorum.

Orta noktalara baktığımda Gölcük depreminde anın haritasında Koç noktasında Kiron Neptün vardı. Bu tutulmanın Koç noktasında da Kiron Neptün olduğu için ben depremler konusunda biraz tedirgin olmadım değil. Aynı zamanda Kiron Neptün bize hastaneleri, hemşireleri, deniz kazaları, göçmenlerin kazalarınız, belirsizliğin kesilip atılmasını, zehirlenmeleri de fazlasıyla göstermektedir. Doğalgaz, gaz patlamalarına da dikkat edilmesi gerekmektedir.

Zaten demin de söylediğim gibi burada yapılması gereken ve aslında astrolojinin bize anlatması gereken toplumsal hafızamızı unutmadan deprem için tedbirimizi almak. Çünkü bu süreç bizim toplumsal hafızamızı tekrar ortaya çıkaracak. Astroloji her zaman olasılıkları söyler, zaten deprem ülkesinde yaşıyoruz, hala tedbir almıyorsak da artık gökyüzü bize ne yapsın?

Yengeç tutulmaları, dünya astrolojisinde İstanbul’u temsil eder. İstanbul’un adının çok ortaya çıkacağı, dünya bazında ses getirecek olaylar. Belki de Kanal İstanbul konuları tekrar gündeme gelebilir. Burada halkın tepkisi söz konusu olabilir.

Sabit yıldızları incelediğimde ise en çok tekrar eden konular köklenme, aile, aidiyet, aile sınırı çizmek, rüşvet, gizli-saklı olaylar, yolsuzluk, yönetici ölümü, ses getiriciler olaylar, deprem, yapılan hatalar sebepli kendi kendine yok etme, hırsızlık konuları vurgulanmaktadır.

Saros döngülerini de incelediğimde tüm olanları toparlamak gerekirse en önemli gündem maddeleri:

 • Depremler
 • Gücünü kötüye kullananların sonu.
 • Katliamlar
 • Halkın isyanı
 • Sportif başarılar ve sporcularla ilgili önemli konular ve sakatlıklar
 • Suikastler, Özellikle ünlü kişilere suikastlar.
 • Özellikle New York ve Manhattan gündeme gelebilir.
 • Kurban psikoloji
 • Töre cinayetleri, aşk cinayetleri, kadınlara şiddet, tecavüz skandalları
 • Gümüş fiyatında artışlar.
 • Karşı koyulamayan merak, şok edici gelişmeler, yıkım suçlular şiddet, zevk arayışı, ahlak bekçiliği yapanların ahlaksızlıklarının ortaya çıkması.
 • Çok güvenilen insanların aslında özel hayatlarındaki skandalları
 • İnsanların inançlarıyla ilgili sarsıcı olaylar halkın öğrendiklerine karşı isyan etmesi
 • Ulaşım ve iletişimle ilgili icatlar.
 • Muhtaç insanlara ya da engelliler fayda sağlayacak icatların ortaya çıkması
 • Dünya nimetleri, cinsellik, hazcılık, pedofili, ensest sonucu halkın isyanı
 • Afrika ülkelerinde isyanlar
 • Sömürülerin sonuna gelinmesi çünkü artık herkes neye ait olduğunu bilip bunu için mücadele edecek
 • Toplu katliamlar, toplu ölümler
 • Çinin daha da güçlenerek ortaya çıkışı
 • Gizli tabletlerin ortaya çıkması ve insanların inançlarının değişmesi, yani doğru bildiklerinin aslında doğru olmadığını görmesi
 • Yağış, seller, gökyüzü hava değişimleri
 • Ekonomik kriz, borsada spekülasyonların ortaya çıkması
 • Eşcinsellerle ilgili yeni yasaların ortaya çıkması.
 • İnşaat şirketlerinde problem
 • Ceoların değişimi
 • Dünya liderlerinin değişimi

Peki bu kadar zorlayıcı etkiler varsa dünyada biz neler yaşayacağız?

Arkadaşlar hepimiz zorlayıcı bir süreçten geçtik, bazılarımız çok zor atlattı bazılarımıza hiç dokunmadı. Bütün hikaye aslında sizin dünyayı nasıl algıladığınızla ilgili. Bu süreç de bizi biraz zorlayabilir ancak önemli olan bizim tepkimizin ne olacağıdır. Burada ruhsal olarak kendimizi kötü hissetseniz bile galeyana gelmeden kendi motivasyonlarınızı, kendi yapmak istediklerinizi ön plana çıkarmak bu süreçte sizin kişisel devriminizi yapmanız konusunda oldukça destekleyici olacaktır.

 

Sevgilerimle,

Tuğba Karadayı Ulusoy

 

Önemli Astrolojik Olaylar , ,
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.