20 Nisan Koç Burcunda Güneş Tutulması

19 Nisan 2023

20 Nisan Koç Burcunda Güneş Tutulması

🍀20 Nisan Koç burcunda Güneş tutulması

Selamlar canım arkadaşlarım,

💫Senenin en en en önemli Güneş tutulmasını 20 Nisan 07:12’de Koç burcunun 29 derecesinde deneyimleyeceğiz.

💫Tutulmalar hayatımızda önemli etkileşimlere sahiptir. Bu tutulma hibrit bir Güneş tutulma olacak, Hibrit tutulma bazı bölgelerde tam bazı bölgelerde ise halkalı olarak gözlemlenmesine denir.

💫Güney/Doğu Asya, Avustralya, Pasifik, Hint Okyanusu, Antarktika’dan görülecek. Tutulma öncü bir burçta olacağı için etkilerini yakın zamanda hissedebileceğiz.

💫Koç burcu Ateş elementinde öncü bir burçtur. Dolayısıyla Ateş, hareketi, canlılığı, duyguları, eylemi anlatır ve bu konularda öncülük edebileceğimiz bir süreci temsil eder.

💫Koç burcunun en temel anlamları, inisiyatif almak, hareketi başlatmak, cesur olmak, mücadele etmek, çaba göstermek, özgürlük için savaşmak, liderlik etmek, kurtarıcı rolüne bürünmektir. Aslında Koç burcu tüm bu özellikleri temsil ederken uç noktada kurban olma riskini de içinde barındırır.

💫Çocuksu bir enerjidir, bir işi hızlı bir şekilde başlatır ancak hevesi kaçabilir ve devam ettiremeyebilir. Oysa ki Koç burcunun Antisciası Başak burcudur ve düşse de kalkmayı öğrenir ve tekrar tekrar mücadele edebilirse konunun uzmanı olma potansiyeli olduğunu da göstermektedir.

💫Liderler, sporcular, askerler, çocuklar ile temsil edilir.

💫Yangınlar, savaşlar, mücadeleler, saldırganlıklar, patlamalar hep Koç burcuna ithaf edilmiştir.

💫Tutulma Jüpiter ile kavuşum halinde Jüpiter ise büyütmeyi, abartmayı, genişlemeyi, etik değerleri, din insanlarını, akademisyenleri, yurtdışı, sınır ötesi konuları ve yargıyı da temsil etmektedir.

💫Tutulmanın yöneticisi Mars is Yengeç burcunda yüceldiği burcun karşısında mekansız bir pozisyonda uzak da olsa tutulmaya kare açısı var. Kare açı mücadele ve hasar vermekle bağlantılıdır. Mars ise mücadeleyi temsil eder.

💫Yengeç burcundaki yapısı daha defansiftir ve Yengeç aile, vatan toprakları, yer altı ve ölümü temsil etmektedir. Dolayısıyla bu süreç defansif bir durumdan, kendini koruma amaçlı bir saldırıyı da temsil etmektedir.

💫Mars’ın Ay’la karşılıklı ağırlama da olması bu zararlı etkiyi biraz azaltacak gibi gösterse de aslında Güneş’in de yüceldiği Koç burcunda olması daha büyük olayları temsil eder. Dolayısıyla bu süreçte savunma sebepli saldırıların olacağından bahsedebiliriz.

💫Tutulma anında Merkür durağan pozisyonda ve Uranüs’le kavuşumuna da Mars’ın sextili mevcut. Bu durum da bize iletişimin durduğunu, gerçeklere gözümüzü kapadığımızı ve anlamadan dinlemeden ani tepkiler verme potansiyelimizin olduğunu da göstermektedir.

💫Madenlerle ilgili kazalar gündeme gelebilir.

Biraz da 29 dereceden bahsetmek istiyorum.

💫Astrolojide bu derece bizim için çok önemlidir, çünkü bir burcun sonudur, bir dönemin kapandığı anlamına gelir ve o gezegen o burcun tüm özelliklerini iyi kötü yansıtacak bir patlama, süper nova etkisine sahiptir. Dolayısıyla aslında Koç anlamı itibariyle yenilik ve liderliği temsil ederken, 29 derece ise bir bitişi ve sona gelmeyi temsil etmektedir.

💫Aynı zamanda 29 derece Koç burcunda Alrisha sabit yıldızı bulunmaktadır. Bu yıldızın ip ve düğümü temsil eder, hapishanelerle bağlantılıdır. Belki bu süreçte aflar çıkabilir, ancak bazı düğümlerin çözüleceğini de göstermektedir. Aslında biraz da karmaşık olayların birbirleriyle bağlantısını temsil eder.

💫Ülkemizin haritası üzerinden bakacak olursak 11. Evde gerçekleşecek bu tutulma bağlı bulunduğumuz grupları, organizasyonu, meclisi temsil eder ve ülkemizin Merkür Satürn kavuşumuna da karşıtlık yapacak ancak halkı temsil eden Ay’a ise uyumlu bir açısı var.

💫Bu dönem söylemler sertleşebilir, bazı birliktelikler son bulabilir, eğlence mekanlarında, mitinglerde, kalabalık yerlerde agresyon yükselebilir.

💫11. Ev kitlesel felaketleri de temsil ettiği için yangın, suikast, patlama riskini de dikkat çekmektedir.

💫Türkiye’nin ilerletilmiş Ay’ı 0 derece Balık burcunda tutulma da 0 derece Başak burcuna yansıyor. Yani burada halkın hem bir şeylerle karşı karşıya kalabileceğini ama yine de sextil açı sayesinde irade kullanarak, cesaret göstererek istediğini elde edebileceğinden bahsedebilirim.

💫Canımı sıkan göstergelerde biri de Mars’ın ülkemizin Plüto’suyla kavuşum yapması ve bu direkt bir şiddet, düşmanlık, güç savaşı anlamına gelmektedir. Ayrıca ikisinin de anlamı mafyatik konular olduğu için bu dönem yeraltı dünyasının da adını fazlaca duyabiliriz.

💫Önümüzdeki süreçte tutulmanın tetikleneceği iki önemli tarih var. Birincisi 7 Mayıs tarihinde olacak ve Venüs buraya kavuşum yapacak.

💫 Öncesinde 5 Mayıs tutulması da gerçekleşecek yani bir şeyler ortaya çıkacak ve biz 7 Mayıs gibi bir kadın liderin adını, öncülüğünü ya da zarar görmesini yaşayabiliriz. Sonrasında ise 14 Mayıs tarihinde Jüpiter bu noktayı tetikleyecek. Jüpiter demin de dediğim gibi generalleri, etik konuları, inançları ve akademisyenleri temsil eder ve 14 Mayıs tarihinde de Merkür durağan pozisyonda.

💫 Önemli ve zorlu bir süreçten geçiyoruz ancak geçen seneden beri söylediğim gibi de bir değişimin içindeyiz.

💫Naçizane uyarım, bu kadar gergin ve bitiş, bir anda patlama enerjileri varken ve iletişim tamamen durmuşken, Jüpiter tutulmayı özellikle 14 Mayıs’ta tetiklerken anlamadan dinlemeden gaza gelmeyin.

💫Bu süreçte bireysel bazda kendinizi mutsuz, amaçsız, depresif hissedebilirsiniz, çünkü hem belirsizlik hem sona gelme enerjisi insanın ne yapacağını kestirememesi sonucunda modunu düşürüyor. Fakat tutulmadan sonra artık bir türlü başlamak istediğiniz ama ertelediğiniz konularda hız kazanabilir, bugüne kadar gösteremediğiniz cesaretinize siz de şaşırabilirsiniz.

💫Umarım ülkemiz ve bizim için en hayırlısı ve iyisi neyse o olsun.

Tuğba Karadayı.

Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.