20 Ekim Koç Burcunda Dolunay

20 Ekim 2021

20 Ekim Koç Burcunda Dolunay

Koç Burcunda Dolunay

20 Ekim Koç Burcunda Dolunay Çarşamba günü Türkiye saatine göre 17:56’da Koç burcunda bir Dolunay gerçekleşecek. Etkisi yaklaşık olarak 15 gün sürecektir.
Dolunay bildiğiniz gibi Ay ve Güneş’in karşıt açı oluşturmasıyla gerçekleşir. Yani dişil ve eril, bilinçaltı ve bilinçli davranışlar, duygular ve mantık karşı karşıya gelir. Dolayısıyla burada aslında bir karşıtlık, bir mücadele ve bir çatışma söz konusudur. Fakat dolunayda bildiğiniz gibi Ay tamamen ortaya çıktığı için yapılan olayların ortaya çıkması, gizli saklı bir şeyin kalmaması anlamına da gelir.
Bu dolunay Koç burcunun 27. Derecesinde olacağı için özellikle bu derecelerde (+/- 5 Derece) bir gezegeniniz varsa daha fazla etkisi altına girebilirsiniz.

Astrolojide Koç Burcu

Astrolojide Koç burcu, başlatma enerjisi, hareket, mücadele, agresyon, spor, fiziksel güç, ilkel ve çocuk enerjisiyle temsil edilir. Dolunay anında da Mars ve Plüton arasında zorlayıcı bir açı geçekleşirken her şeyi abartan gezegen Jüpiter’in üçgen açısıyla beraber, ortaya çıkışlar abartılı ve sansasyonel olabilir.
Dünya bazında bakacak olursak,
Kitlesel afetler
Aile içi şiddet
Çok etkili hava olayları
Yangınlar, patlamalar, şiddet ve terör olayları
Siyasetçilere yer altı dünyasından saldırılar
Mafyatik kişilerle siyasilerin afişe olması
Sanat camiasından kişilerle ilgili şiddet olayları
Kırılan potlar ve patavatsız konuşmaların kişilerin başını derde sokması.
İfşalar
Sporcu sakatlıkları ve kavgası
Siyasi skandallar gündemimizde olabilir.
Türkiye haritasında ise;
Mecliste kavga,
Gruplar arası kavga,
Silahlı çatışmalar,
Eğlence mekanlarında şiddet olayları söz konusu olabilir.

Bireysel Olarak ise;

Bireysel bazda bakacak olursak,
Özellikle agresif tavırlar bize bu süreçte kaybettirecektir.
Sağlıkla ilgili konularda özellikle migren, baş ağrısı ve baş ile ilgili yaralanmalar.
Böbrekler, sindirim sistemi, ateşli hastalıklara ise ekstra dikkat etmemiz gerekiyor.
Zorlayıcı bir dolunay ancak yine de biz bireysel önlemimizi alırsak daha kolay atlatabiliriz diye düşünüyorum. 20 Ekim Koç Burcunda Dolunay
Sevgilerimle Tuğba

Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.