16 Şubat 2022 Aslan Dolunayı

15 Şubat 2022

16 Şubat 2022 Aslan Dolunayı

16 Şubat 2022’de saat 19:56’da 27 Derece Aslan burcunda bir Dolunay gerçekleşecek. Bu Dolunay Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçları daha fazla etki altında olup Yay ve Koç burçları için oldukça güzel etkilere sahip olacaktır. Özellikle 27 derecelere yakın gezegeniniz var ise (+/- 5 Derece) daha fazla etkisini hissedebilirsiniz.
Dolunaylar Ay ve Güneş karşıtlığı demektir, dolayısıyla gergin enerjileri anlatır. Aynı zamanda yapılan işlerin ortaya çıkması ile de temsil edilmektedir. Başlatılan işler dolunay dönemlerinde artık ortaya çıkar, işler apaçık ortadadır ve gizli saklı kalmaz. Bir şeyleri tamamlamak, bırakmak ve vazgeçmek için de Dolunay sonrasını kullanırız.
Aslan burcu astroloji de kimliğin farkında olmak, yaşam, yaşam sevinci, aşk, bağımsızlık, yaratıcılık, oyunculuk, benlik algısını, sağlık, sanatçılar, çocuklar, liderler ile temsil edilir
En babacan, en korucuyu enerji Aslan burcu için geçerlidir ve Aslan enerjisini saklar, biriktirir ve kendi alanı tehdit edildiğinde saldırıya geçer. Dolayısıyla Aslanın içindeki güç, kendi alanıyla ilgili güvenlik tehdidi oluştuğunda ortaya çıkar ve böylelikle Aslan daha tehditkâr ve yakıcı olabilir. Aslan gücü temsil ettiği kadar yöneticisi Güneş’in de anlamı itibariyle yok etmekle bağlantılıdır. Sonuçta bir kralın tahtını eline geçirmek isterseniz ne kadar zalim olacağını tahmin edebilirsiniz ve aslında bunlar Aslan burcu arketipi ile çok bağlantılıdır.
Medikal Astrolojide ise Aslan burcu kalp, sırt ve sağlıklı olmakla bağlantılıdır. Bu süreçte eğer bu konularla ilgili problemleriniz varsa lütfen kontrollerinizi yaptırın çünkü çokça kalp krizi, sırt ağrısı ve vefat haberi alabiliriz.
Bu Dolunay Ay Düğümlerine zorlayıcı açı yapacak ve Oğlak burcundaki Plüton ile 150 derecelik açı yapacak. Dolayısıyla özellikle ülke yöneticileriyle ilgili sağlık problemleri kaynaklı değişiklikler söz konusu olabilir. Aynı zamanda bazı ülkelerde yöneticilerin zorba ve diktatörce davranışlarını görebiliriz.
Özellikle ekonomi anlamında bizi etkileyecek bir dolunay var çünkü Dolunay anında Mars ve Venüs Oğlak burcunda kavuşuyor. Ekonomik olarak ne olacağının belli olmadığı zaman dilimi. Altın ile ilgili alım ve satım durumları gerçekleşebilir. Bu dönem yapacağınız yatırımlar daha çok uzun vadeli olabilir ya da uzun vadeli yatırımlarınızın karlarını toplayabilirsiniz. Oyunculuk sektöründeki ekonomik kriz gibi konu başlıklarını da görebiliriz.
Dolunay Satürn/Jüpiter orta noktasının karşısında gerçekleşeceği için toplumsal ahlak ve yargılar ile ilgili konular ekstra önem kazanmaktadır. Bazı sanatçıların toplumsal ahlak kurallarına uymadığı gerekçesiyle yargılanma hatta bazı ülke liderlerinin ya da parti liderlerinin yargılanması gibi durumlar ortaya çıkabilir.
Bu Dolunay 19 Kasım 2021’deki tutulmayı tetikliyor. Dolayısıyla tutulmanın vaadini görmeye başlayabiliriz. Kasım ayından beri hangi süreçleri yaşadınız? Hayatınızda neler değişti ya da rayına oturdu? Bir düşünün bakalım…
Ülkenin haritasına baktığımızda Dolunay haritamızın hem 2. hem 3. Evini etkileyecek dolayısıyla gündem yine ekonomi, basın yayın, trafik, gazeteciler, magazinsel olaylar hatta gizli konuların ortaya çıkıp sansasyonel olayların yaşanabileceği bir sürece işaret etmektedir.
Dolunay’ın yıldızlarından biri olan Alfard sabit yıldızı hala aklımızda ve kalbimizde olan, eserleri kalıcılaşmış ve hala konuşulan sanatçılar ile alakalıdır. Dolayısıyla eskiden beri konuşulan bir sanat eseri ya da sanatçı ile alakalı gündemler oluşabilir. Ayrıca akrabalarla ilgili çıkar ilişkileri ve maddi savurganlık da söz konusudur. Diğer bir sabit yıldız ise Adhafera. Bu yıldız kral ve kraliçelerin ya da önemli devlet insanlarının yükselişi veya ölümü ile alakalıdır. Aynı zamanda her ikisi de zehir ile de bağdaştırılır. Devlet büyüklerinin zehirlenmesi bu süreçte gündeme gelebilir.
Madem Sembol konuşuyoruz, Aslan sembolüne sahip Galatasaray da da sansasyonel gelişmeler yaşanıp bir dönemin sonu gelebilir.

Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.