14 Haziran Yay Burcunda Dolunay

13 Haziran 2022

14 Haziran Yay Burcunda Dolunay

Selamlar canım arkadaşlarım
14 Haziran 2022 tarihinde saat 14:51’de Yay burcunun 23 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek. Dolunay ortaya çıkış enerjileridir dolayısıyla yapılan işler artık kabak gibi ortada olacak.
Yay burcu teması itibariyle, dini ve felsefi konuları, uluslararası işleri, göçmenleri, sınır ötesi konuları, yargı ile ilgili konuları, ticareti, eğitimi, bilgiyi, hoşgörüyü, abartmayı temsil eder.
Dolunay’ın yöneticisi Jüpiter’in dolunay anında bir açısının olmaması ve Jüpiter’in Koç burcunda olması, Koç’un yöneticisi Mars’ın da Kiron’la kavuşuma gitmesi, hem Mars’ın savaşı hem de Kiron’un savaş sanatını temsil etmesi özellikle dini yerlere saldırılar, patlamalar, holiganizm sebepli insanların aşırılıklara kaçması da bu dönem ekstra dikkat edilmesi gereken konular arasındadır. Çünkü Yay burcu fanatizm, dinle ilgili kişiler, eğitim konularını da temsil eder. Dolayısıyla dini yerlere saldırılabilir ve en ufak bir etkileşim fitili ateşleyebilir. Ayrıca hasar verici yangınlar da maalesef gündemimiz olabilir. Bir de bu süreçte ateşli hastalıklara dikkat edilmesi gerekmektedir.
Dolunay’a Satürn’ün uyumlu açısı, Neptün’ün karesi bulunmaktadır. Bu dolunay aslında ölü toprağının atılması, sorumlu oldukları halde sorumluluklarını almayanların patır patır ortaya dökülmesini temsil eder. Güneş Satürn ile uyumlu bir açıya gidiyor ve bu dönem görevini gerçekten yapan insanların başarılarını takdir ederken -mış gibi yapan insanların kim olduğu net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Yay burcu aşırılıkları, yardımseverliği ve kibri de temsil ettiği için, bu dönem kimin kibirli kimin de gerçek bir yardımsever olduğunu iyice gözlemleyebiliriz. Ayrıca deniz kazaları ve denizden gelen depremler de gündemimizde olabilir. Bir de deniz donanması, donanmanın hareketliliği ve gemi batması gibi konular da aktif olabilir. Uçak kazaları ya da kaybolan uçaklar da bu dönemin konusu olabilir.
Dünya gündemine baktığımızda çok iç açısı etkiler barındırmasa da bireysel bazda Yay burcunun bizim faydamıza olacak etkileri tabi ki vardır. Bu süreçte daha evvel aldığınız eğitimin sonuçlarını alabilirsiniz, yurtdışı bağlantılı işleriniz varsa bu dönem emeklerinizin karşılığını alabilirsiniz, sportif başarılar sağlayabilirsiniz. Yay’ın sorusu nettir aslında. Kibirli misin yoksa hoşgörülü müsün? Gökyüzü her zaman içerde olanı dışarı yansıtır, burada herkes ne yaptıysa bunun sonuçlarını alacaktır. Dolayısıyla siz eğer iyi niyetliyseniz unutmayın ki size hiçbir şey olmaz.

Tuğba Karadayı

Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.