13 Ocak Günlük Astroloji Yorumu

13 Ocak 2019

13 Ocak Günlük Astroloji Yorumu

Selamlar,

Bugün gökyüzünde yok yok!

Haydi bakalım hayırlara vesile olsun diye başlayalım.

03:11’ Ay Mars kavuşumu gerçekleşecek, dolayısıyla güne çok enerjik başlayabilirsiniz.

Sonra bu Ay gidecek 12:04’de Merkür’le, 12:36’da da Satürn’le kare açı yapacak. Şimdi basit düşünüyoruz. Kısaca, Ay, içgüdü, duygu, refleks, çabuk değişen şartlar (sonra ben bu aya fırıldak diyince kızıyorsunuz neyse), Merkür iletişim, zeka, ticaret, Satürn’ü anlatmama gerek yok zaten, eli sopalı dedemiz (şu yorumlarımdan sonra hocalarım bana çok kızacaklar kesin ama gerçekten basit anlatmaya çalışıyorum), kısıtlayıcı, karmanın lordu, kontrollü, gerçekçi. Sonra da 16:30’da bu Merkür ile Satürn gidecek kavuşum yapacak. Meali bugün biraz iletişim bakımından kendimizi kısıtlanmış hissedebilir. Farkında olmadan zeka tutulmaları yaşayabiliriz. Bunu nasıl güzel kullanırız? Zihnimizi, yapacaklarımızı gerçekleştirmek için disipline ederek. Mesela kendinizi ifade etmekte zorlandığınızı düşünüyorsanız yazarak iletişime geçmek daha iyi olabilir. Bugün biraz yalnız kalmak istiyorsanız haftaya yapacaklarınızı planlayın ya da Satürn dede ya hani bir büyüğünüzden destek alın.

Arada Ay’ın Jüpiter’le uyumlu açısı var saat 15:30’da bu biraz nefes almanızı sağlayabilir ayrıca bu ayın da en şanslı zaman dilimlerinden birine işaret eder. Mesela bir şey için harekete geçmek istiyor ve etkisinin büyük olmasını istiyorsanız malum Jüpiter hem şanstı hem de büyütüyordu, bu zaman dilimini kullanabilirsiniz.

Geldik günün en zorlayıcı bölümüne. Jüpiter Neptün karesi 21:58’de gerçekleşecek bir de bunun etkisi 19 Şubat’a kadar devam edecek. Ben de sizi seviyorum.

Şimdi Jüpiter’in temsil ettiği şeyler, para, büyütmek, şans, bereket, hak, hukuk, hoşgörü, ilahi ve dini şeyler. Temsil ettiği kişiler de genel olarak din adamları, avukatlar, üniversite öğrencileri.

Neptün’ün temsil ettiği şeyler ise, idealler, hayaller, belirsiz, aldatıcı durumlar, alkol, uyuşturucu, deniz, skandallar filan.

Bu şartlar altında Jüpiter, Neptün’ün temsil ettiği şeylere dokunduğunda kare açı yapacağı için olaylar biraz zorlayıcı şekilde gelişebilir. Mesela hayal kırıklıkları artar, din ve inançla ilgili konularda problemler yaşanabilir, enflasyonda artış olabilir. Üniversite öğrencilerinin idealleri doğrultusunda yapacağı işler davalık olabilir. Burada önemli olan gaza gelmemek.

Aslında hikaye şu Jüpiter Yay burcundayken daha iyimser, Neptün Balık burcundayken de daha aklımız bir karış havada gezebiliriz. Bu iyimserlik bizi gerçeklikten uzaklaştırırsa hayal kırıklıkları yaşayabiliriz. Ben yine de Satürn’ün Oğlak burcunda olmasına biraz güveniyorum. Bu bizi daha sorumluluklarımızı hatırlatıp gerçeğe döndürebilir. Bir de Satürn karmanın lordu ya, bu durum idealleri için insanları kandıranların foyasını da ortaya çıkarır. Bol bol dolandırıcıların foyasının ortaya çıkmasını da görebiliriz.

Yani iş yine aslında siz doğruluktan, dürüstlükten şaşmayan bir insansanız korkmanıza gerek olmadığı noktasına dönüyor.

Sevgilerimle

Günlük Astroloji Yorumları
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.