12 Nisan 2022 Jüpiter (Zeus) – Neptün (Poseidon) kavuşumu yaşayacağız.

11 Nisan 2022

12 Nisan 2022 Jüpiter (Zeus) – Neptün (Poseidon) kavuşumu yaşayacağız.

Selamlar canım arkadaşlarım,
12 Nisan 2022 tarihinde saat 17:42’de Jüpiter (Zeus) – Neptün (Poseidon) kavuşumu yaşayacağız. Biraz gündemi anlamak için işin mitolojisinden bahsetmek istiyorum. Malumunuz Jüpiter yani Zeus babası Kronos’u yani Satürn’ü tahtından indirip, Kronos’un daha evvel yuttuğu kardeşlerini kurtarmış ve kendisi Göklerin, Poseidon Denizlerin, Hades ise Yer altının tanrısı olmuştur. Zeus için tanrıların tanrısı denir ve çok da insanlardan hoşlanmaz. Zeus gün geçtikte daha da günahkar gördüğü insanları bir tufanla yok etmek ister.
Biz bu kavuşuma baktığımızda Gök ve Deniz’den sorumlu kardeşlerin beraber hareket edeceğini ve ikisi de yönettikleri burç olan Balık burcunda olacağı için tüm olumlu-olumsuz özelliklerini ortaya çıkaracağını göreceğiz.
Şimdi olaylara buradan bile bakınca aslında bu kavuşumun günahkar insanların felaketi olacağı yorumunu yapabiliriz. Ancak burada şöyle bir durum da vardır ki Zeus demin de belirttiğim gibi insanları sevmediği için kurunun yanında yaş da yanabilir maalesef. Aslında bizim bu kavuşumdan anlamamanız gereken yaşanan olayları biz aslında insani olarak anlamasak da ilahi bakımdan olacak olan olayların büyük planda bütünün hayrına olacağıdır.
Jüpiter kelime anlamıyla, inanç, etik, din, yabancılar, uzaklar, uzay, göçler, işgal, fırtınalar, şimşekler, aşırılıklar, holiganizm, abartma, kibir, kanser, boş umutlar, tecavüzler ile bağlantılıdır. Zaten Jüpiter’in bu kadar abartılmasının da sebebi bu anlamlarından kaynaklanıyor. Şimdi diyeceksiniz ki nerede kaldı Jüpiter deyince aklımıza gelen bolluk, bereket, şans. Buradaki bolluk, bereket, şansın aslında biz insanların akıl seviyesinde ne olduğunu da tartışmamız gerekir. Su toprağı besler ve topraktaki verimlilik artar ancak tufan dediğimizde biz insanlar için bu iyi bir şey değilken, doğanın döngüsü için buna ihtiyaç vardır.
Mesela para için bile bazı insanlar çok parası olmasını isterken bazıları çok malda haram vardır azıcık aşım kaygısız başım der. Onlar için zenginlik bir şeyi korumak için mücadele etmek zorunda kalmamaktır. Dolayısıyla tüm bunları göz önünü aldığımızda aslında kimin için neyin şans olduğunu bilemeyiz.
Bu kavuşumun en büyük anlamı Büyük Tufan. Bu kavuşum Balık burcunda en son 1856 yılında oldu. O dönem Islahat Fermanı imzalandığı gibi Amerika’da Kasırga’dan 300 kişi hayatını kaybetti. Bir önceki kavuşum ise 1690 yılında oldu ve İstanbul’da fırtına çıkıp, Haliç’te gemiler battı ve 500 kişi öldü.
Unutmamak lazım ki gökyüzü tanrısı ve denizler tanrısı el ele ellerine geçen bütün gücü kullanacaklar. Bu hat daha çok New York üzerinden geçeceği için özellikle Amerika’nın daha fazla etkilenmesi söz konusu olabilir.
Jüpiter’in hem Balık hem Yay hem de Yengeç burcunun yöneticisi olduğunu düşünürsek bu dönem dikkat etmemiz gereken en önemli konu ise sınır ötesi işgallerin, göçlerin, mağdur, kurbanlık edebiyatı yapıp aslında başkalarının haklarını işgal etmesinden de bahsedebiliriz. Büyük göçlerin başlayacağı bir sürece giriyoruz.
En önemli bir diğer konu ise deprem. Bu dönem büyük depremler olabileceği gibi meteor düşmesi konuları da gündeme gelebilir.
Denizanalarında artışlar ve yunuslarla ilgili toplu ölümler yaşanabilir.
At yarışları da Neptün’ü temsil eder. Bu konular da gündemimize gelebilir.
Jüpiter kibir ise Neptün’ün cezası da kuraklıktır.
Bu süreçte hologram teknolojileri gelişebileceği gibi bazı şeyler gerçek mi illüzyon mu çok da ayırt edemeyebiliriz.
Balık burcunun Antisciası Terazi burcu olduğu için özellikle siyasi depremlerin çok fazlasıyla ortaya çıkacağı bir sürece de giriyoruz.
Balık insan aklının alamadığı şeyler demektir, Terazi ise siyaset demektir. Dolayısıyla bazen bizim kötü gördüğümüz şeyler arka planda iyi, iyi gördüklerimiz ise kötü olabilir.
Toparlamak gerekirse her neyi var sayıyorsak ve o aslında gerçekten de öyle değilse bu süreçte neyin ne olduğu sarsıcı ve deprem etkisiyle gün yüzüne çıkacaktır.
Bu kavuşumun en önemli mesajı ise ölü toprağını üzerimizden atmak ve büyük uyanışlar, büyük kopuşlar yaşamaktır.

Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.