10 HAZİRAN 2021 İKİZLER BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

9 Haziran 2021

10 HAZİRAN 2021 İKİZLER BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

Selamlar canım arkadaşlarım,

10 Haziran Perşembe günü Türkiye saatiyle 13:52’de İkizler burcunda Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşecek. 2021 yılının ilk Güneş tutulmasının etkilerini yaklaşık 6 ay yaşayacağız. Ülkemizde görülmeyecek olan bu tutulma, Kuzey Avrupa, Rusya, Asya’nın büyük kısmı ve Kuzey Amerika’da izlenebilecek. Tutulmanın kendini gösterdiği bölgelerde etkisi daha yoğun hissedilecek.

Güneş Tutulmaları çok daha güçlü Yeni Aylardır, yeni başlangıçlar yapma, yeni kararlar almakla ilgili enerjiler barındırır. İkizler burcunun 19 derecesinde olacağı için bu derecelerin +\- 5 derece yakınlarında gezegen yerleşimleriniz varsa daha çok etkilenirsiniz. Bu tutulmadan İkizler, Terazi ve Kova, Aslan, Koç burçları daha olumlu etkilenirken, Yay, Başak ve Balık burçları daha zorlu kadersel dönemeçlerden geçebilirler.

Güneş Tutulmaları yeni kararlar almak, hayatlarımızda yenilikler yapmakla bağlantılıdır fakat Ay’ın ışığı gözükmediği için bu kararları uygulamak için en az 3 gün beklenilmelidir.

İkizler burcu ise, iletişim, eğitim, bilgi, medya sektörü, trafik, ticaret, dedikodular, gazeteciler, öğrencileri anlatmaktadır. Bu konular ile ilgili gelişmeler yaşanabilir.

Tutulmalar oldukça kadersel etkiler barındırır. Etkileri uzun zaman aralıklarına yayıldığı için hemen yaşamasanız bile 6 aylık süreçte etkilerini görebilirsiniz. Değişken burçta olan bir tutulma yaşayacağımız için yeni başlangıçlara uyum sağlamanız gerekebilir. Bu Tutulma, Kuzey Ay Düğümü tarafında olacağı için daha fazla desteklendiğiniz, daha olumlu gelişmeler yaşayabileceğiniz bir süreç olabilir. Yaşanacak olaylar, yapacağınız yenilikler sizi daha ileriye götürebilir.

Tutulma haritasında hiç ateş elementinde gezegen bulunmamakta. Gökyüzünde ne yoksa yeryüzünde o çok fazladır. İlerleyen süreçlerde yangın haberleri gündeme gelebilir. Sizlerde bu konuda daha dikkatli olun, özellikle ormanlık alanlarda ateş yakmayın.

Tutulmayı incelediğimizde, İkizler burcunda gerçekleşen tutulmanın yöneticisi Merkür ile kavuşumda olduğunu görmekteyiz. Merkür aynı zamanda Retro pozisyonda olduğu için, ilgilendiğiniz konular daha önce denediğiniz ama başarıya ulaşamadığınız konular olabilir. Çözülmeyen bazı sorunlar kendiliğinden çözülebilir. Tutulma geçmişte sizi sınayan konuların artık aşılması için önemli destekler verecektir.

Tutulma aynı zamanda, Neptün ile zorlu bir açı içerisinde olacak. Bu dönemde aklınızın karışık olması, yolunuzu bulmakta zorluk yaşamanız çok olası. Kendinizi kandırdığınız konular ile ilgili gerçekler yüzünüze çarpabilir. Aldığınız kararları birkaç kere sorgulamanız ileride pişman olmamanız için iyi olacaktır.

Tutulma anında bu sene birkaç kez yaşayacağımız Satürn, Uranüs karesi aktif olacak. Bu da artık değişimin kaçınılmaz olduğunu göstermekte. Özellikle eski düzeni yıkacak girişimler yaşanabilir. Kişisel hayatlarımızda ise özgürlük ihtiyacının oldukça artacağı ve bunun için bazı gemileri yakabilirsiniz.

Tutulma sırasında Mars ve Plüton arasındaki karşıtlığın etkileri devam ediyor olacak. Bu patlamalar, yangınlar gibi olayların yaşanacağını göstermekte. Mars, Yengeç burcunun son derecesine olduğu için vatan toprakları ile ilgili sıkıntılı durumlar oluşabilir. Şehit haberleri alabiliriz.

Tutulma gerçekleştiğinde, Uranüs ve Ceres asteroidi ile kavuşum yapmakta. Bu dönemde tarım ile ilgili şok edici, sarsıcı haberler çıkabilir. Besin zehirlenmeleri çok artabilir. Retro Merkür ile Neptün arasında da zor bir açı olduğu için kafalar karışık, yanlışlıkla tarihi geçmiş gıdaları alıp, yemeyin dikkat edin. Aynı zamanda gıda sahteciliği ile ilgili sarsıcı bilgiler ortaya çıkabilir.

Tutulmaya eşlik eden yıldızlara baktığımızda, Bellatrix sabit yıldızını görüyoruz. Bu yıldız, sivil ve askeri başarıları gösterir. Yalancılık, onursuzluk ile bağlantıları da vardır. Tutulma etkisi ile askeri hareketlilikte zorluklar yaşansa bile başarı ile sonuçlanır. Dürüst olanlar için ödüller getirebilir.

Tutulmanın yükseleni ise Terazi burcunun giriş derecelerinde, bu dönem ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar ile ilgili de gelişmeler söz konusu olacaktır. Haritasında destekleyen kişiler evlilik kararı alabilir. Özellikle geçmişten gelen kişiler, bir süredir beklediğiniz eskiler evlilik/ ilişki teklifi ile gelebilir. Tutulma kadersel etkiler göstereceği için olmaz dediğiniz ilişkiler olabilir.

Türkiye Haritası üzerinde baktığımızda ise Tutulmanın 12.evde gerçekleştiğini görmekteyiz. Bu ev dünya astrolojisinde, hastaneler, hapishaneler, gizli kuruluşlar, mafya, derin devlet, doğal afetler, kontrol dışı gelişen durumları anlatır.

İkizler burcu ise Dünya Astrolojisinde, gazeteciler, yurtiçi ulaşım, iletişim, komşu devletler, yazarlar, anadil, ithalat, üniversiteye kadar olan okullar, kütüphaneler, yazarlar, ulaşım araçları, trafik, reklamlar, medya sektörü, spekülasyonlar, dedikoduları anlatır.

Bu dönemde bunlar yaşanabilir;

  • Yanlış hükümler ile hakları elinden alınan, mesleğini yapamayan gazeteciler mesleklerine geri dönebilir.
  • Yeni medya doğuyor. Spekülasyonların da olduğu bu dönemde herkese inanmayın. Medya okur yazarlığı çok önemli. Bir bilgiden kesin emin olmadan galeyana gelmeyin.
  • Bu zamana kadar topluma söylenen yalanlar ortaya çıkabilir ve bunlarla ilgili artık harekete geçilebilir.
  • Yangınlar, patlamalar yaşanabilir.
  • Askeri hareketlenmeler yaşanabilir, zararlar getirse de başarı elde edilebilir.
  • Mafya ile ilgili konular yine oldukça fazla gündemimizde olacak.
  • Gıda zehirlenmeleri yaşanabilir.
  • Gıda sahteciliği ile ilgili spekülasyonlar ortaya çıkabilir.

 

Kısacası bu süreçte neyin gerçek neyin yalan olduğu tam olarak ortaya çıkacak. Ortalık yangın yerine dönebilir. Kesin emin olmadığınız konularda kafa karışıklığı yaşanması çok mümkün. İçinizde hem bir isyan enerjisi hem de kolunuzu kaldıramayacak kadar yorgunluk ve karamsarlık hissedebilirsiniz. Medyatik olaylar oldukça fazla gündemimizde olacak. Haberlerin hızına yetişemeyebiliriz.

 

Sevgilerimle,

TUĞBA KARADAYI ULUSOY

ASA Dip. ISAR Cap.

 

 

 

Önemli Astrolojik Olaylar , , , , , , ,
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.