1 Şubat 2022 Kova Yeniayı

1 Şubat 2022

1 Şubat 2022 Kova Yeniayı

1 Şubat 2022’de saat 08:45’de Kova burcunun 12. derecesinde Yeniay gerçekleşecek. Bu Yeniay’da 12 (+/- 5 derece) dereceye yakın gezegeniniz varsa daha fazla etkisinde kalabilirsiniz. Özellikle Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçları bu yeniayda daha mücadeleci olabilirken Terazi ve İkizler burçları daha rahat ve şanslı olabileceği bir dönemde olabilir.
Kova burcunun astrolojik anlamları, gruplar, kitle iletişimi, bilgi getiren, marjinal fikirleri, iletişimi ve doğa olaylarını temsil eder.
Bu yeniay Satürn kavuşumlu olması sistemler ve kuralları konusuna dikkat çekmekte. Aynı zamanda Boğa burcundaki Uranüs’e kare açı yapması ekonomiyle ilgili sürpriz gelişmeler yaşanabileceğini, para piyasalarıyla ilgili yeni yasalar, denenmemiş yöntemlerin oluşabileceğini göstermektedir. Havalarda aşırı soğumalar, göksel olaylar, toprakla ilgili konular gündeme gelebilir. Ekonomik bazda birtakım olayların ve toprak olaylarının gündeme gelebilir. Çiftçilik ve üretim konusuyla alakalı yapılandırmalar, isyanlar ya da yeni ilk adımlar gündemde olabilir. Elektrik üretimin gündeme gelmesi, elektriğin vergilendirilmesiyle alakalı dünya çapında olaylar ve yine dünya çapında aniden oluşacak elektrik kesintileri gündeme gelebilir. Baktığımızda Kova ve Boğa Kontra antiscia, bu terim birbirini bozan ve uyumsuz demektir. Bu yeni ayda bazı olayların, kuralların, mevkilerin bozulması ve yerine başka kişilerin, kuralların gelmesi söz konusu olabilmektedir. Unutmamak lazım ki doğal afetler konusu da ön plana çıkmaktadır. 12 derece Kova burcu 18 derece Akrep burcuna yansır ve Neptün’le üçgen açı kurar. Dolayısıyla denizden gelebilecek depremler, deniz olayları, zehirli atıkları da oldukça göreceğiz. Ayrıca bazı atıkların geri dönüşümü ile alakalı yenilikleri de görebiliriz.
Mars/Neptün orta noktasında gerçekleşen bu yeniay su savaşlarının ön planda olması, sağanak yağışlar, selleri gündeme getirebilir.
Astrokartografi haritasına baktığımızda Çin’in oldukça etkileneceğini görebilmekteyiz. Çin ile ilgili gelişmeler oldukça gündemde olabilir.
Türkiye’nin ilerletilmiş Ay ve Güneş’inin üstünde gerçekleşeceği için ölüm sayılarının artması, vergilerin ve borçlarla alakalı gelişmeler ve yabancı ülkelerle mali ilişkilerimizi ön plana çıkarabilir.

Önemli Astrolojik Olaylar
About Tuğba Karadayı
Seneler süren kişisel gelişim periyodunun sonunda birden hayalimi hatırladım. Dedim ki ben neden astroloji öğrenmiyorum? Astrolojiyi öğrendikçe olayların nedenlerini ve çözümlerini, hayat amacımı, evreni, insanları ve en önemlisi kendimi daha iyi anladım, gittikçe iç huzurumu yakaladım. Şimdi de bu öğrendiklerimle birlikle insanlara hayat amaçlarını bulmakta, neden bu dünyada olduklarını hatırlatmaktayım. Bunu yaparken birçok astroloji tekniğini aynı anda kullanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.